ספקיות אינטרנט בארה"ב השיקו מערכת ענישה על הורדות בלתי חוקיות

המערכת מכונה "six strikes" משום שלאחר שש עבירות נענשים הגולשים בניתוק מהאינטרנט או האטה משמעותית במהירות הגלישה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שורה של ספקיות אינטרנט בארה"ב השיקו במאמץ משותף תוכנית ללהתמודדות עם מנויים שמורידים באופן לא חוקי סדרות טלוויזיה, סרטים ומוסיקה. AT&T, כייבלוויז'ן, טיים וורנר כייבל, ורייזון וקומקאסט, החלו אתמול להפעיל מערכת התרעה שבעזרתה הן יכולות להעניש משתמשים שמורידים תכנים באופן לא חוקי ואף לנתק את הגישה שלהם לאינטרנט.

המערכת, שנקראת "Copyright Alert System", תזהיר משתמשים שמורידים תכנים לא חוקיים בשורה של התרעות. מבקרים של התוכנית מכנים אותה "six strikes", משום שהמשתמשים נענשים לאחר שש עבירות של הפרת זכויות יוצרים. לכל ספקית תהיה מערכת התרעות משלה. במערכת של ורייזון, למשל, העונש על הפרת זכויות יוצרים יהיה האטה של מהירות הגלישה למשך יומיים או שלושה. התוכנית של טיים וורנר תשעה באופן זמני את שירות האינטרנט למשתמשים שמורידים תכנים באופן לא חוקי, עד שיזמינו טכנאי של החברה ויתחייבו להפסיק לעשות זאת.

צילום: בלומברג

בתעשיות הסרטים והמוסיקה טוענים כי הורדות לא חוקיות ברשת עולות לחברות בתחומים אלה מיליארדי דולרים בשנה באובדן הכנסות. בפוסט שפירסמה אתמול כתבה ג'יל לסר, מנהלת המכון למידע על זכויות יוצרים בארה"ב, כי ההתרעות הללו "נועדו לחנך במקום להעניש", וכי החברות מתכוונות להנחות את המשתמשים לכיוון אלטרנטיבות חוקיות ולאפשר להם להשיג חוות דעת נוספת אם הם מאמינים שהם חפים מפשע. לסר הודתה כי התוכנית בוודאי לא תרתיע "מורידים כבדים", אך אמרה כי היא מעוניינת לפנות ל"מורידים הלא חוקיים מן השורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker