פרשנות

גוגל היא אפל החדשה - לפחות בשוק המניות

השיא במניית גוגל על רקע הצניחה במניית אפל אינו נוגע רק לתחרות בין שתי החברות, אלא משקף את השינויים בכלכלה העולמית בחודשים האחרונים

Business Insider
ג'ו ויזנטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

גוגל היא אפל החדשה.

ובכן, לא בהכרח, אולם בעוד מניית אפל ממשיכה ליפול, מניית גוגל בתאוצה. וכעת אנליסטים מתחרים ביניהם מי יפרסם תחזיות חיוביות יותר על גוגל.

ביום חמישי, שני אנליסטים פירסמו בנפרד תחזית של מחיר יעד בגובה 1,000 דולר למניית גוגל. מאיפה זה בא? כמובן שאנשים יכולים להמציא כל מיני סיפורים על המומנטום של כל אחת מהחברות, והמוצרים שלהן וכיוצא בזה. אבל יש סיפור מקרו-כלכלי גדול יותר כאן.

בשנים האחרונות, מניית אפל הפכה למעשה לנכס בליגה משלו. כמו זהב, סחורות, מניות ואג"ח. אם הייתם מושקעים באפל, תיק ההשקעות שלכם רשם הצלחה. אם לא, כמעט בוודאות שהשתרכתם מאחורי השוק.

בתקופה שבה שררה בקרב משקיעים אי ודאות בנוגע לשווקים, אפל היתה מנייה בטוחה. חברה שצומחת בקצב לא נורמלי ושמנייתה נסחרת במחיר טוב. אפילו כשהכלכלה האטה, תמיד היתה אפל, ואפשר היה להיות בטוח שהיא תמשיך לשגשג.

אבל בחודשים האחרונים הדברים השתנו. יש תחושה שההתאוששות הכלכלית עקבית, ומשקיעים, שבטחונם גבר, החלו לצאת ממקלטים בטוחים ברחבי העולם אל השקעות בעלות סיכון גבוה יותר. ראינו ירידות גדולות בזהב, אג"ח גרמניות, פרנק שוויצי ובמטבע הין היפני - נכסים שהצליחו מאוד במהלך המשבר הכלכלי.

כך שאם אתם מרגישים את משב הרוח של האנשים שרצים מנכסים בטוחים להשקעות מסוכנות יותר, זה הגיוני שהרוח תצא גם מהמפרשים של מניית אפל. אנשים רוצים לדעת מה עוד קורה שם בחוץ. המעבר מאפל לגוגל (בשוק המניות) הוא לא פחות הסיפור של המקרו-כלכלה, כשם שהוא הסיפור של התחרות בין שתי החברות.

מנכ"ל גוגל, לארי פייג'צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker