המתחרה של גרופון קיבלה מימון חירום כדי להימנע מפשיטת רגל

אתר הקופונים ליבינג סושיאל קיבל 110 מיליון דולר ממשקיעים, בהם אמזון, "כדי להימנע מקריסה כוללת", דיווחה חברת המחקר פריבקו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ליבינג סושיאל, המפעילה אתר קופונים המתחרה בגרופון, קיבלה מימון חירום של 110 מיליון דולר ממשקיעים ותיקים בחברה, כדי להימנע מפשיטת רגל, כך דיווחה חברת המחקר פריבקו (PrivCo) העוקבת אחר חברות פרטיות.

"ליבינג סושיאל בעצם נתונה לרחמיהם של המשקיעים - שכבר זרקו עליה 823 מיליון דולר לפני חבל ההצלה של 110 מיליון דולר היום - כדי להימנע מקריסה כוללת של החברה, שהיתה צפויה להתרחש בתוך כמה ימים", כתב מנכ"ל פריבקו, סם המדה. לדבריו, המשקיעים – ובהם אמזון ורבולושן פרטנרס - מקווים למכור את ליבינג סושיאל, שלדבריו שווה 165 מיליון דולר, עד סוף 2013.

ואולם במזכר שהוציא מנכ"ל ליבינג סושיאל, טים אושונסי, הוא כתב כי מדובר בסבב גיוסים רגיל, וכי המשקיעים קיבלו 7.5% ממניות החברה עבור השקעה של 110 מיליון דולר. ההשקעה הזו מעריכה את החברה בשווי של 1.5 מיליארד דולר, ירידה חדה לעומת דצמבר 2011, אז גייסה החברה לפי שווי של 6 מיליארד דולר. אושונסי אמר כי החברה תשלם למשקיעים דיווידנד שנתי של 3% מההשקעה.

נפילתה של ליבינג סושיאל, שנוסדה ב-2007, משקפת את דעיכתן של חברות הקופונים. גרופון, המפעילה את אתר הקופונים המוביל, ספגה ירידה של 71% במחיר המניה שלה מאז הנפקתה בנובמבר 2011, ושווי השוק שלה הוא כיום 3.8 מיליארד דולר. בנובמבר האחרון קיצצה ליבינג סושיאל 400 משרות, מתוך 4,500 עובדיה, אך גם אישרה 100 גיוסים חדשים והגדילה את ההשקעה בתחומים מסוימים.

אמזון, שהשקיעה 175 מיליון דולר באתר הקופונים ב-2010, חשפה בשנה שעברה הפרשה של 169 מיליון דולר הקשורה להשקעתה בליבינג סושיאל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום