בעקבות לחץ המשקיעים: סיטי משנה את תוכנית שכר הבכירים

בתוכנית השכר החדשה יהיה קשר הדוק יותר בין הבונוסים שישולמו לבכירים לבין ביצועי המניה ורווחי הבנק

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סיטי הודיע אתמול כי יבצע שינויים בתוכנית שכר הבכירים בעקבות התנגדות בעלי המניות לתוכנית הקודמת, כך שיהיה קשר הדוק יותר בין תשלומי הבונוסים לבין ביצועי המניה ורווחי הבנק.

הבנק מסר כי ישלם למנכ"ל החדש, מייק קורבט, חבילת שכר של 11.5 מיליון דולר עבור 2012, בהתאם לשכר שמקבלים מקביליו בבנקים גדולים אחרים.

תוכנית השכר החדשה של סיטי נוצרה לאחר שהיו"ר מייקל אוניל ודירקטורים נוספים נפגשו עם קרוב ל-20 בעלי מניות המחזיקים ביותר מ-30% ממניות סיטי. "במבט ראשון, נראה שהתוכנית מגיבה לכמה מהסוגיות שהעלינו", אמר מייקל גרלנד, עוזר חשב המפקח על ענייני ממשל תאגידי בעיריית ניו יורק. קרנות הפנסיה של העיר ניו יורק, שמחזיקות ב-7.4 מיליון מניות בסיטי, נפגשו עם אוניל באוגוסט כדי לדון בשכר הבכירים, אמר גרלנד.

תוכנית שכר הבכירים הקודמת של סיטי נדחתה על ידי בעלי המניות בהצבעה באסיפת המשקיעים השנתית באפריל שעבר, בצעד שהיווה מעין נזיפה בהנהלת ודירקטוריון הבנק, וזירז את עזיבתו של המנכ"ל לשעבר ויקראם פנדיט. מומחי שכר מתחו ביקורת על כך שהתוכנית מציבה רף ביצועים נמוך מדי כתנאי לקבלת בונוסים.

התוכנית הקודמת אפשרה לסיטי לשלם מיליוני דולרים למנהלים אם הבנק הרוויח יותר מ-12 מיליארד דולר לפני מס במשך שנתיים, יעד שהחברה עלתה עליו בקלות ב-2010 וב-2011. במסגרת התוכנית החדשה, 30% מהבונוס לבכירים ישולם במזומן, בהתבסס על כמה שהבנק ירוויח על נכסים ועל תשואה לבעלי המניות, בהשוואה לבנקים אחרים עד 2015. 40% נוספים יינתנו כבונוס מזומן וה-30% הנותרים במענקי מניות דחויים.

מפגינים מול סיטי בנקצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker