אובמה: "רק הגנה על העשירים מאחדת את הרפובליקאים"

"ההשקפה שלהם היא שאין דבר חשוב מספיק בכדי להעלות בשבילו מסים על העשירים או על תאגידים", אמר נשיא ארה"ב בתוכנית הרדיו של הכומר אל שרפטון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נשיא ארה"ב ברק אובמה תקף אתמול את המפלגה הרפובליקאית ואמר כי הדבר היחיד שמאחד בין הרפובליקאים הוא הרצון להגן על העשירים מפני העלאות מסים.

"ההשקפה שלהם היא שאין דבר חשוב מספיק בכדי להעלות בשבילו מסים על העשירים או על תאגידים, והם מעדיפים לראות קיצוצים של מיליארדי דולרים בתוכניות רווחה", אמר אובמה בתוכנית הרדיו של הכומר אל שרפטון. "זה מה שמאחד את המפלגה שלהם כרגע".

דבריו של אובמה נאמרו קצת יותר משבוע לפני שייכנסו לתוקפם קיצוצים תקציביים אוטומטיים (מהלך המכונה sequester) לכל רוחב סעיפי התקציב של הממשל הפדרלי, אם הקונגרס והבית הלבן לא יצליחו להגיע להסכם. אובמה רוצה להחליף את הקיצוצים בתוכנית מאוזנת של קיצוצי הוצאות והגדלת ההכנסות באמצעות סגירת פרצות מס, אך הרפובליקאים בקונגרס מתנגדים בתוקף לכל רעיון המשלב העלאת מסים.

"הרפובליקאים כל כך מבוצרים בעמדה שלהם, של לא להעלות מסים לעולם, שכבר קשה להם לראות שהתשובה הברורה מאליה נמצאת מולם", אמר אובמה. הוא הוסיף כי 75% מהאמריקאים תומכים בשילוב של העלאות מסים וקיצוצים ודוחים את הטיעון של הרפובליקאים, לפיו יש לספוג קיצוצים תקציביים חדים יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker