עונת הדו"חות

הפסד גבוה מהצפוי ליצרנית המכוניות החשמליות טסלה

מפעילת אולמות קולנוע בתלת מימד איימקס רשמה רווח גבוה מהתחזיות ■ גידול חד מהצפוי של 13% ברווחי רשת המרכולים סייפוויי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט מתקרבת לסיומה, ומתוך 425 החברות הנכללות במדד המניות S&P 500 שכבר פירסמו את תוצאותיהן הכספיות, 71% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-65% רשמו מכירות גבוהות מהצפוי.

בין החברות הבולטות שפירסמו את תוצאותיהן הכספיות ביממה החולפת בארה"ב נמנות יצרנית מכוניות היוקרה החשמליות טסלה, ספקית מערכות התשלומים האלקטרוניים וריפון, מפעילת אולמות קולנוע בתלת מימד איימקס, רשת המרכולים סייפוויי וענקית הקמעונאות וול מארט.

טסלה רודסטרצילום: בטר פלייס

יצרנית מכוניות היוקרה החשמליות טסלה דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על הפסד גבוה מהצפוי ברבעון הרביעי של השנה, בשל זינוק בהוצאות התפעוליות על רקע הפעלת מערך הייצור. החברה רשמה ברבעון הפסד נקי של 89.9 מיליון דולר, או 79 סנט למניה. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה החברה הפסד של 65 סנט למניה - 6 סנט יותר מתחזית האנליסטים. בשורת ההכרנסות רשמה החברה מכירות של 306 מיליון דולר, מעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 298 מיליון דולר.

חברת איימקס הקנדית, המפתחת ומפעילה אולמות קולנוע בתלת מימד ברחבי העולם, דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים. החברה רשמה ברבעון הרביעי של 2012 רווח לפני הוצאות חד פעמיות של 23 סנט למניה - 7 סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

רשת המרכולים סייפוויי דיווחה היום על גידול של 13% ברווחיה הרבעונים הודות לצמיחה בהכנסות והכנסה חד פעמית מיישוב תביעות משפטיות. החברה רשמה ברבעון הרביעי רווח של 244 מיליון דולר, או 1.02 דולר למניה, כולל הכנסה חד פעמית של 12 סנט למניה מיישוב תביעות משפטיות.

תחזית האנליסטים היתה לרווח של 76 סנט למניה. בשורה העליונה רשמה החברה מכירות של 13.8 מיליארד דולר ברבעון, צמיחה של 1.2% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 13.7 מיליארד דולר.

ספקית מערכות התשלומים האלקטרוניים וריפון דיווחה אתמול לאחר סגירת המסחר על רווח רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים בשל חולשת כלכלת אירופה. החברה גם סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הכספים הנוכחי שיסתיים באפריל, וצופה רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 45-50 סנט למניה - הרבה פחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 80 סנט למניה. בעקבות דו"חות החברה הורידו היום אנליסטים של ג'י.פי מורגן, סיטי ופייפר ג'פרי את המלצתם למניה ל"נייטרלי".

וול מארט, הקמעונאית הגדולה בעולם, דיווחה היום על גידול חד מהצפוי ברווחיה הרבעוניים, אולם סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי. החברה רשמה ברבעון שהסתיים בסוף ינואר רווח של 5.6 מיליארד דולר, או 1.67 דולר למניה, גידול של 8.6% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים לרווח של 1.57 דולר למניה.

מכירות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-127.1 מיליארד דולר, צמיחה של 3.9% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, אך פחות מתחזיות האנליסטים למכירות של 127.8 מיליארד דולר. במבט קדימה, צופה ענקית הקמעונאות לרשום ברבעון הנוכחי רווח של 1.11-1.16 דולר למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 1.18 דולר למניה. וול-מארט גם הודיעה על הגדלת הדיווידנד השנתי המחולק למשקיעים ב-18% ל-1.88 דולר למניה. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker