עלייה בתביעות האבטלה בארה"ב; נפילה מפתיעה בייצור באזור פילדלפיה

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב עלה חודש שני ברציפות; גידול במכירות בתים קיימים; אינפלציה אפסית חודש שני ברציפות; ריבית המשכנתאות ברמתה הגבוהה מאז אוגוסט

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פעילות הייצור באזור פילדלפיה התכווצה במפתיע זה החודש השני ברציפות והייצור בארה"ב כולה צמח בקצב מתון מהצפוי החודש, מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב עלה חודש שני ברציפות, ומכירות בתים קיימים בארה"ב טיפסו בינואר בשיעור חד במעט מהצפוי אולם נתוני דצמבר תוקנו כלפי מטה, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

מוקדם יותר פורסמו נתונים שהראו כי מספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב גדל לראשונה זה שלושה שבועות ובשיעור חד מהצפוי, מדד המחירים לצרכן נותר ללא שינוי בינואר זה החודש השני ברציפות, וריבית המשכנתאות ארה"ב טיפסה לרמתה הגבוהה מאז אוגוסט.

מכירות בתים קיימים בארה"ב טיפסו בינואר ב-0.4% לקצב מכירות שנת של 4.92 מיליון בתים, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב. כלכלנים צפו קצב מכירות נמוך מעט יותר של 4.9 מיליון בתים. עם זאת, נתוני חודש דצמבר תוקנו כלפי מטה לקצב מכירות של 4.9 מיליון בתים לעומת קצב של 4.94 מיליון בתים שעליו דווח במקור.

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב עלה ב-0.2% בינואר - עלייה חודשית שנייה ברציפות - מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד. כלכלנים צפו עלייה חדה יותר של 0.3% לאחר עלייה של 0.5% בדצמבר.

תור של מחפשי עבודה בארה"בצילום: בלומברג

מדד פעילות הייצור באזור פילדלפיה בארה"ב צנח החודש לרמה של מינוס 12.5 נקודות לעומת רמה של מינוס 5.8 נקודות בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה. כלכלנים צפו כי המדד יעלה לרמה של נקודה אחת. הפעם האחרונה בה היה המדד חיובי היתה בחודש דצמבר, אז היה ברמה של 4.6 נקודות. מדד חיובי משקף צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי מצביע על התכווצות הפעילות.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב כולה ירד בפברואר לרמה של 55.2 נקודות לעומת רמה של 55.8 נקודות בינואר, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר מרקיט. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 55.5 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-20 אלף ל-362 אלף, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר במספר התביעות לרמה של 355 אלף.

מדד המחירים לצרכן בארה"ב (CPI) נותר בינואר ללא שינוי לעומת דצמבר, זה החודש השני ברציפות, לאחר שירידה במחירי האנרגיה פיצתה על התייקרות מחירי מוצרים ושירותים אחרים, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה של 0.1%. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת טיפס המדד ב-1.6%. מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס בינואר ב-0.3% - לעומת תחזית הכלכלנים לעלייה של 0.2%. לעומת ינואר 2012 עלה המדד ב-1.9%.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, טיפסה בשבוע החולף לרמה של 3.56% - רמתה הגבוהה ביותר מאז שלהי אוגוסט - לעומת רמה של 3.53% בשבוע הקודם, לפי נתונים שפירסמה היום ענקית המשכנתאות פרדי מאק. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker