השפעתו של מארק קרני הקנדי על הבנק המרכזי של בריטניה ניכרת

קרני צפוי להיכנס לתפקיד בעוד 4 חודשים, אך הנגיד הנוכחי כבר מתחיל ליישם את משנתו

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

נגיד הבנק המרכזי של בריטניה, מרווין קינג, מנסה לעשות כל שביכולתו על מנת שלא להעביר ידי יורשו בתפקיד, מארק קרני, כלכלה כושלת. קרני, לשעבר נגיד הבנק המרכזי של קנדה, אמור להיכנס לתפקיד תוך 4 חודשים, ומביא איתו דיון על פעולות אפשריות חדשות לעידוד כלכלת בריטניה. קינג דוחף ליותר רכישות אג"ח ומוביל דיון על מה שניתן לעשות על מנת לעודד הלוואות, להגדיל את היצוא, ולעודד את הצמיחה. הוא אף קורא לממשלה לנקוט יותר צעדים, וטוען כי עליה לשתף פעולה עם הבנק המרכזי על מנת לעודד את הצמיחה.

"כל מה שהם מדברים עליו עכשיו לקוח ישירות מספר החוקים של קרני", אומר רוב ווד, שהיה בעבר כלכלן בבנק המרכזי של בריטניה. “ההצבעה על הרחבה כמותית נוספת עשויה להיות כלי איתות. זו דרך לומר שעלינו לעשות משהו כיוון שהצמיחה נמוגה והשכר במשק קפא.

קינג היה במיעוט בועדת קביעת המדיניות המוניטרית בפברואר, כאשר הצביע על הגדלת ההרחבה הכמותית של בריטניה ב-25 מיליארד ליש"ט (38 מיליארד דולר). באותו יום, קרני אמר למחוקקים בבריטניה כי הוא מעוניין לאפשר לבנק אוף אנגלנד גמישות רבה ביותר בעמידה ביעד האינפלציה.

פרוטוקול הוועדה המוניטרית, שהתפרסם אתמול, הראה כי קינג העריך ש"רכישות נכסים נוספות עשויות לסייע באיזון מחדש של הכלכלה". החלטתו של קינג, ביחד עם שני חברים אחרים בועדה, להצביע על הגדלת ההרחבה הכמותית, ואות נוסף שהראה כי צעדים אחרים נשקלים, הפיל את הליש"ט לשפל של 15 חודשים מול היורו, ולרמתה הנמוכה ביותר מאז יוני מול הדולר.

הבנק המרכזי של בריטניה רכש אג"ח ממשלתיות בסך 375 מיליארד ליש"ט מאז מארס 2009, והשלים סבב רכישות אחרון בנובמבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker