התחלות הבנייה של בתים פרטיים בארה"ב עלו לשיא של 4 שנים

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה לראשונה זה ארבעה חודשים; פרוטוקול ישיבת הריבית האחרונה של הבנק הפדרלי יפורסם בהמשך הערב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה לראשונה זה ארבעה חודשים, והתחלות הבנייה של בתים פרטיים עלו לשיא של ארבע שנים, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס בינואר ב-0.2% - עלייה ראשונה זה ארבעה חודשים - בעקבות התייקרות מחירי המזון והתרופות, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.3%. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, עלה אף הוא ב-0.2% בינואר - בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

צילום: אי–פי

מספר התחלות הבנייה בארה"ב צנח בינואר לקצב שנתי של 890 אלף, נפילה של 8.5% לעומת קצב של 973 אלף בדצמבר - הקצב הגבוהה ביותר מאז יוני 2008 - מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר לקצב שנתי של 920 אלף לעומת קצב של 954 אלף שעליו דווח במקור בדצמבר.

מספר היתרי הבנייה גדל בינואר לקצב שנתי של 925 אלף, הגבוה מאז יוני 2008, ויותר מתחזיות הכלכלנים לקצב של 920 אלף. מספר התחלות הבנייה של בתים פרטיים לדיור גדל בינואר ב-0.8% לעומת החודש הקודם לקצב שנתי של 613 אלף - הגבוה ביותר מאז יולי 2008.

בהמשך היום, בשעה 21:00 לפי שעון ישראל יפורסם בארה"ב פרוטוקול ישיבת הריבית האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC). 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker