חברות ביטוח משנה בברמודה מסייעות לקרנות הגידור לחמוק ממס

מיחזור הכספים דרך החברות בברמודה מאפשר למנהלים כמו ג'ון פולסון וסטיבן כהן לנצל פירצת מס ולדחות תשלום מסים לארה"ב

לוגו בלומברג
בלומברג

בשנה שעברה, כ-450 מיליון דולר השייכים לבכירים בקרן הגידור של המיליארדר ג'ון פולסון עשו טיול קטן לברמודה ובחזרה. באפריל, הבכירים שלחו את הכסף לחברת ביטוח משנה שהקימו באי האקזוטי. ביוני, החברה בברמודה, שבה אין עובדים ואשר מוכרת הרבה פחות ביטוחים מהמקובל בענף, שלחה את כל המזומנים בחזרה לניו יורק, כדי להשקיע אותם בפולסון אנד קו.

מיחזור הכספים בחברה בברמודה, מאפשר לבכירי החברה של פולסון לנצל באופן חוקי פירצת מס לא ידועה יחסית, להפחית את מסי ההכנסה האישיים שהם משלמים ולדחות את תשלום המסים בשנים רבות. "סוגי חברות ביטוח המשנה האלה מאפשרים למשלמי מסים אמריקאים לדחות תשלום מסים למדינה עד להודעה חדשה", אמר לבלומברג דיוויד מילר, עו"ד לדיני מסים מחברת קדוולדר ויקרשם אנד טאפט. יש אנשים שעבורם זוהי הטבה לא מוצדקת.

ג'ון פולסוןצילום: בלומברג

עשור לאחר שרשויות מס ההכנסה בארה"ב איימו לצאת במאבק נגד השימוש לרעה של קרנות גידור בחברות ביטוח משנה, יותר ויותר מנהלי כספים מקימים עסקים במקלטי מס. פולסון, מייסד SAC קפיטל סטיבן כהן ומייסד ת'ירד פוינט דניאל לואב הקימו כולם חברות ביטוח משנה בברמודה מאז 2011, בעקבות מיזם דומה שהקימה באיי קיימן גרינלייט קפיטל של דיוויד איינהורן. שלוש חברות ביטוח המשנה האלה, שמגובות על ידי מנהלי קרנות הגידור, החזירו לידיהם 1.7 מיליארד דולר.

היות שחברות ביטוח משנה, אשר מוכרות כיסוי לחברות ביטוח אחרות, מנהלות סכומי כסף גדולים, הן מהוות דרך קלה ויעילה להעברת השקעות של קרנות גידור אמריקאיות דרך מקלטי מס. התחמקות ממסים אינה היתרון היחיד שטמון בהקמת חברת ביטוח משנה בברמודה, לדברי בכירים בתחום. הקמת חברה כזו משמעה יצירת לקוח גדול שלא סביר להוציא כספים מהקרן לאחר שנה גרועה. יותר מכך, חברות ביטוח משקיעות פרמיות של לקוחותיהן במשך חודשים או שנים, בזמן שהמבוטחים מפרישים כספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker