שר ההגנה של סינגפור מכחיש כי מכר מכרזים תמורת מין

לדברי עורך דינו של פיטר לים, החטא היחיד שלו היה יחסי מין מחוץ לנישואים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר ההגנה האזרחית לשעבר בסינגפור, המואשם על ידי תובעים במדינה בהענקת מכרזים תמורת מין, טוען באמצעות עורך דינו לחפותו. לדברי עורך הדין, חמידול האק, פיטר לים, המואשם בקבלת מין אוראלי בחניון במאי 2010 ממנכ"לית חברת נימרוד אנג'נירינג, אינו מושחת. “החטא היחיד שלו היה מפגש מיני", אמר האק.

לדברי התובע טן קיאט פנג, לים ניצל לרעה את מעמדו כנבחר ציבור בכיר, ופגע באמינות של הליכי הרכש של ממשלת סינגפור. המשפט החל לאחר שהעומד בראש סוכנות רגולציית התרופות בסינגפור זוכה מאישומים דומים ב-15 בפברואר. שני הגברים הם הבכירים ביותר בממשלת סינגפור המואשמים בשחיתות מאז 1995. הם הודחו ממשרותיהם בשנה שעברה.

"להתייחס להתנהגות שכזו כאל בגידה בנישואין בלבד תפגע קשות בעמדתנו הממושכת של אפס סובלנות לשחיתות", אמר טאן. במסגרת החוקים נגד שוחד בסינגפור, נבחרי ציבור המקבלים מתנות, שירותים מיניים ואחרים ממי שמבקשים עסקים עם הממשל, אשמים בשחיתות, ונטל הפרכת האשם מוטל עליהם. עם זאת, בשבוע שעבר פסק בית משפט מחוזי כי התביעה כשלה בהוכחת אשמתו של ראש סוכנות רגולציית התרופות בסינגפור מעבר לכל ספק סביר.

9 סעיפי אישום נוספים נגד לים, הכרוכים בשתי נשים אחרות, יטופלו בשלב מאוחר יותר לפי משרד התובע הכללי. אם יורשע, לים עשוי לעמוד בפני מאסר של 5 שנים וקנסות של עד 100 אלף דולר סינגפורי (81 אלף דולר) על כל סעיף אישום.

שר ההגנה הסינגפוריצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker