בורסות העולם |

אירופה ברצף הירידות הארוך זה חודש

פרנקפורט התאוששה ב-0.5% לאחר שמחקה את כל העליות של 2013 ■ הין בשפל של שנתיים וחצי מול הדולר ■ מחיר הנפט הגולמי נופל ב-2% ■ לא מתקיים מסחר בוול סטריט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית זה היום השלישי ברציפות, אולם במחזורי מסחר נמוכים במחצית מהממוצע, מאחר שבבורסות ארה"ב לא מתקיים היום מסחר לרגל חופשת יום הנשיא.

מוקדם יותר היום (ב') באסיה זינקה בורסת טוקיו ביותר מ-2% לאחר ששרי האוצר של 20 הכלכלות הגדולות בארה"ב אותתו כי יפן יכולה לנקוט בצעדים מוניטרים נוספים לעידוד הצמיחה, למרות החששות מפני הסלמה ב"מלחמת המטבע" העולמית. הין נחלש מול הדולר והיורו, ומחיר הנפט נופל ב-2% אל מתחת לרמה של 96 דולר לחבית על רקע התחזקות הדולר.

אירופה ברצף הירידות הארוך זה חודש

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית זה היום השלישי ברציפות - רצף הירידות היומי הארוך ביותר זה חודש - על רקע דו"חות כספיים מאכזבים של חברות בהן יצרנית הבירה הדנית קרלסברג.

בורסת לונדון , שעלתה מתחילת השנה בקרוב ל-7%, ירדה ב-0.2%; פרנקפורט , שהשלימה בשבוע שעבר ירידה שבועית שלישית ברציפות - רצף הירידות השבועי הארוך ביותר מאז אפריל - תוך מחיקת כל העליות שרשמה השנה, עלתה היום ב-0.5%; פאריס הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.2% - ירידה יומית שלישית ברציפות ורצף הירידות היומי הממושך ביותר זה חודש. עם זאת, המדד עודנו גבוה ב-2.5% מרמתו בתחילת השנה.

בחזית הדו"חות הכספיים באירופה, יפרסמו השבוע את תוצאותיהן הכספיות 64 חברות הנכללות במדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600. מבין החברות הנכללות במדד שכבר פרסמו דו"חות רבעוניים, 54% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-60% רשמו הכנסות גבוהות מהצפוי.

קרלסברג הדנית, מבשלת הבירה הרביעית בגודלה בעולם, דיווחה היום על רווח של 2.15 מיליארד קרונה (384 מיליון דולר) ברבעון הרביעי, שיפור לעומת רווח של 1.83 מיליארד קרונה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 2.28 מיליארד קרונה. החברה גם העריכה כי תרשום השנה רווח לפני ריבית, מס וסעיפים חד פעמיים של כ-10 מיליארד קרונה, גידול קל בלבד לעומת רווח של 9.8 מיליארד קרונה בשנת 2012. מניית קרלסברג נסגרה בירידה של כמעט 6% - הנפילה היומית החדה ביותר זה כמחצית השנה. 

אסיה: טוקיו זינקה; הין הנחלש לשפל של שנתיים וחצי מול הדולר

בורסות אסיה נסגרו מוקדם יותר היום במגמה מעורבת, ובורסת טוקיו זינקה ביותר מ-2% לאחר שקבוצת 20 הכלכלות המרכזיות בעולם (ג'י-20) לא כללה ביקורת על מדיניות המט"ח של יפן בהודעת הסיכום של פסגה שהתקיימה במוסקבה בסוף השבוע.

בורסת טוקיו נסגרה בעלייה של 2.1%; הונג קונג ירדה ב-0.3%; שנחאי נסוגה ב-0.5% שלאחר שלא התקיים בה מסחר במשך שבוע לרגל חג. סיאול נסגרה ללא שינוי, ואוסטרליה טיפסה ב-0.6%. מדד המניות של MSCI לאזור אסיה פיסיפיק עלה ב-0.4%.

פסגת שרי האוצר והבנקאים המרכזיים של 20 הכלכלות הגדולות בעולם פירסמה אתמול הצהרה שיצאה נגד היווצרותה של "מלחמת מטבע" עולמית - מצב בו ממשלות ובנקים מרכזיים במדינות שונות נוקטים בצעדים שתכליתם לגרור היחלשות של המטבע המקומי במטרה להפוך את החברות במדינה ליותר תחרותיות בשווקים הבינלאומיים. עם זאת, , שתמיכת ממשלתה החדשה בתמריצים מוניטריים נוספים לכלכלה, הגבירה באחרונה את החששות מפני הסלמה במלחמת המטבע הגלובלית.

הין היפני, אשר צנח ב-15% מול הדולר בשלושה החודשים האחרונים, נחלש היום מול הדולר והיורו. הין נסוג ב-0.2% מול הדולר לרמה של 93.89 ין לדולר, לאחר שמוקדם יותר כבר נחלש לשער של 94.2 ין לדולר - רמתו הנמוכה ביותר מול המטבע האמריקאי מאז חודש מאי 2010. מול היורו, נסוג הין ב-0.3% לשער של 125.445 ין ליורו. היורו מוסיף 0.1% מול הדולר לשער של 1.3361 דולר ליורו.

בשוק הסחורות: מחיר הנפט הגולמי יורד, במחזורי מסחר דלילים, על רקע התחזקות הדולר. החוזים על הנפט הגולמי למסירה במארס סנחרים במחיר של 95.4 דולר לחבית, ירידה של 2%, במסחר האלקטרוני בבורסת ניו יורק. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker