שיט תענוגות מקולל: נתקע אוטובוס נוסעי ספינה בה פרצה שריפה

נוסעי הספינה טריומף של קרניבל נתקעה בלב ים במפרץ מקסיקו לאחר שאחד ממנועיה עלה באש

סוכנויות הידיעות

אלפי נוסעי ספינת שיט התענוגות טריומף שבבעלות חברת קרניבל שבראשה עומד מיקי אריסון, פרצו בתרועות ביום חמישי בלילה לאחר שהספינה - שאספקת החשמל בה הושבתה בתחילת השבוע עקב שריפה - עגנה בנמל בעיר מוביל במדינת אלבמה בארה"ב שאליו נגררה.

עם זאת, צרותיהם של הנופשים - אשר הצטופפו במשך מספר ימים על סיפון הספינה שהוצף במי ביוב - לא הסתיימו בכך, לאחר שאחד האוטובוסים ששכרה החברה כדי להסיע את הנופשים נתקע אף הוא בדרכו לעיר ניו אורלינס. נוסעים שהיו על הספינה סיפרו לאחר עגינתה על תנאים קשים במיוחד, בהם מי ביוב שדלפו דרך הרצפה, שקיות פלסטיק ששימשו כבתי שימוש מאולתרים ואוהלים ומזרונים שפוזרו על הסיפון.

קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד המנכ"ל מיקי אריסון - אחיה של שרי אריסון והבעלים של קבוצת הכדורסל האמריקאית מיאמי היט - הורידה ביום רביעי את תחזית הרווח למחצית הראשונה של שנת הכספים 2013 בשל השריפה שפרצה על הספינה. קרניבל העריכה כי השריפה שפרצה על טריומף תחתוך 10-8 סנט מהרווח למניה במחצית הראשונה של שנת הכספים שהחלה בתחילת דצמבר. בעקבות הודעת החברה נפלה מניית קרניבל המסחר בוול סטריט ביום רביעי ב-4% תוך מחיקת שני מיליארד דולר מהשווי שוק של החברה.

הספינה נתקעה בלב ים במפרץ מקסיקו לאחר שאחד ממנועיה עלה באש ב-10 בפברואר. כתוצאה מכך, נאלצה החברה להזמין עבור יותר מ-3,100 הנוסעים שעל סיפון הספינה, 1,500 חדרי מלון ולחכור 20 מטוסים לצורך הטסתם חזרה לבתיהם. כל הנוסעים יקבלו החזר מלא של כספם וכן הנחה של עד 25% על כרטיסים לשיט תענוגות אחר אם ירצו בכך, מסרה קרניבל. כמו כן נאלצה קרניבל לבטל 14 שיטי תנעוגות שהיו מתוכננים לטריומף עד ל-13 באפריל.

The Triumphצילום: רויטרס

בחודש דצמבר דיווחה קרניבל כי רווחיה הרבעוניים נחתכו ביותר ממחצית על רקע המשך הנסיגה בהכנסותיה בעקבות אסון ספינת קוסטה קונקורדיה. בחודש ינואר 2012, ספינת קוסטה קונקורדיה שבבעלות קרניבל עלתה על שרטון מול חופי איטליה - תאונה שגרמה למותם של 32 בני אדם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker