אפקט הדרימליינר: אירבוס לא תשתמש בסוללות ליתיום במטוסיה החדשים

המתחרה האירופית של בואינג לא לוקחת סיכונים ותשתמש בסוללות רגילות, במקום בסוללות הליתיום שהוצתו בדגם הדרימליינר שקורקע ברחבי העולם מינואר

ניו יורק טיימס
רויטרס
ניו יורק טיימס
רויטרס

אירבוס, המתחרה האירופית של בואינג האמריקאית, הודיעה היום כי בכוונתה להשעות את כוונתה להשתמש במטוסיה החדשים בסוללה בטכנולוגיה דומה לזו ששולבה במטוס הדרימליינר, שקורקע ברחבי העולם בשל תקלות חוזרות.

החברה החלה לעדכן את לקוחותיה אתמול כי סוללות הליתיום לא ישולבו במערכות המטוס החדש A350, ובמקום זאת תשתמש בסוללה רגילה שכבר נמצאת בשימוש במטוסים הנוכחיים של אירבוס.

787 דרימליינר של קטארצילום: אי-אף-פי

למרות השינוי בתכניות, החברה מסרה כי היא מקווה לעמוד בלוח הזמנים להשקת מטוס הנוסעים החדש במחצית השנייה של 2014. בסוף השנה שעברה החלה החברה בבדיקות קרקעיות ראשונות של הדגם במפעליה בטולוז שבצרפת.

בשבוע שעבר אישר מינהל התעופה האמריקאי (FAA) לדרימליינר 787 של בואינג לבצע טיסה יחידה כדי להעבירו מטקסס לוושינגטון, לראשונה מאז קורקעו 50 המטוסים מדגם זה הנמצאים בשימוש. מטוסי הדרימליינר קורקעו בחודש שעבר על רקע בעיה בסוללות שגרמו לכמה תקריות ולשתי נחיתות חירום ביפן. מאז מנסים חוקרים בבואינג וברשויות הרגולציה בארה"ב וביפן לאתר את הגורם לבעיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ