הומלנד וקמפיין הבחירות לנשיאות הובילו את CBS לרווח שיא

הצלחת הסדרה הביאה לגידול במנויי רשת שואוטיים שבבעלות CBS; במקביל נהנה תאגיד המדיה מגידול בהכנסות מפרסומות בשל קמפיין הבחירות לנשיאות שהגיע לשיאו באוקטובר; עם זאת, אנליסטים ציפו לרווחים גבוהים יותר והמניה ירדה במסחר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תאגיד המדיה CBS רשם רווח שיא ברבעון הרביעי, אף שתוצאות החברה היו נמוכות מתחזיות חלק מהאנליסטים והמניה נסחרה בירידות במסחר לאחר הסגירה.

ברבעון האחרון של 2012 רשמה החברה רווח נקי של 393 מיליון דולר, או 60 סנט למניה, עלייה של 6.2% לעומת הרבעון המקביל ב-2011, שבו עמד הרווח על 370 מיליון דולר, או 55 סנט למניה.

מתוך "הומלנד"צילום: Kent Smith/SHOWTIME

העלייה ברווחים נבעה בשל גידול בהיקף הפרסומות, שנרשם הודות לקמפיין הבחירות לנשיאות שנערכו בנובמבר. רשת CBS המשיכה גם השנה להיות הנצפית מבין רשתות הטלוויזיה הגדולות. בנוסף לגידול בהיקף הפרסום, רשמה החברה צמיחה בהכנסות ממנויים של רשת שואוטיים בבעלות CBS, שמפיקה בין השאר את דרמת הטלוויזיה זוכת האמי "הומלנד".

ב-2012 כולה רשמה CBS רווח נקי של 3.49 מיליארד דולר, לעומת 3.16 מיליארד דולר ב-2011. ההכנסות עלו ב-3% ל-14.09 מיליארד דולר.

CBS הודיעה עוד כי תבצע רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 1 מיליארד דולר. עד כה הודיעה החברה כי תרכוש מניות חזרה בסכום כולל של 2.2 מיליארד דולר ב-2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker