עכשיו זה רשמי: אמריקן איירליינס ו-US איירווייס יתמזגו

(עדכון) החברה הממוזגת צפויה להיות חברת התעופה הגדולה בעולם, עם שווי שוק של 11 מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

AMR, החברה האם של אמריקן איירליינס, ו-US איירווייס, הודיעו רשמית כי יתמזגו לחברה אחת, במיזוג אשר ייצור את חברת התעופה הגדולה בעולם, בשווי המוערך ב-11 מיליארד דולר. המיזוג מתאפשר לאחר שהדירקטוריונים של שתי החברות אישרו אותו, אך תלוי עדיין באישור השופט המפקח על פשיטת הרגל של AMR.

העסקה מגיעה יותר מ-14 חודשים לאחר פשיטת הרגל של AMR בנובמבר 2011. נושי AMR פושטת הרגל יחזיקו ב-72% מהחברה הממוזגת, שתפעל תחת מותג אמריקן איירליינס. ועדת הנושים של ANR, שכוללת גם את 3 איגודי העובדים הגדולים בחברה, נפגשה מוקדם יותר ביום רביעי על מנת לאשר את הצעת המיזוג. נושים לא מובטחים צפויים לקבל מניות בחברה הממוזגת, ולקבל תשלומי ריבית צבורה. בעלי מניות AMR יזכו אף הם בנתח בחברה הממוזגת.

בעקבות המיזוג ימנה דירקטוריון החברה 12 חברים – 4 מ-US איירווייס, בהם המנכ"ל דאג פארקר, 3 מ-AMR, בהם המנכ"ל טום הורטון, ו-5 שייקבעו על ידי נושי AMR. ב-2014 יפרוש הורטון וגודל הדירקטוריון יירד ל-11. פארקר יתמנה למנכ"ל החברה הממוזגת.

זהו מיזוג אחרון בשורה של מיזוגי ענק בשנים האחרונות במגזר התעופה האמריקאי, שיצרו שוק פחות מפוצל. דלתא איירליינס התמזגה עם נורתווסט, מה שיצר חברה בשווי 12.4 מיליארד דולר. יונייטד איירליינס וקונטיננטל איירליינס התמזגו ויצרו חברה בשווי 8.7 מיליארד דולר.

אמריקן איירליינסצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker