השימוש בגלולות "היום שאחרי" בארה"ב הוכפל

11% מהנשים הפעילות מינית בשנים 2006-2010 השתמשו בגלולות היום שאחרי; וכמעט 25% מהנשים בגילים 20-24

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

השימוש בגלולות "היום שאחרי" על ידי נשים בארה"ב גדל יותר מפי שניים בשנים האחרונות, בעיקר בקרב נשים בשנות ה-20 לחייהן, לפי נתונים פדרליים שפורסמו היום. גלולות "היום שאחרי", המסייעות למניעת היריון לאחר קיום יחסי מין, שימשו 11% מהנשים הפעילות מינית בשנים 2006-2010, התקופה בה התבצע המחקר. ב-2002 היה שיעור זה 4% בלבד. כמעט 25% מהנשים בגילאי 20-24 שקיימו יחסי מין אי פעם השתמשו בגלולת היום שאחרי בשלב כלשהו.

הממצאים, שפורסמו על ידי המרכז הלאומי לנתונים בריאותיים, צפויים להגדיל את הויכוח הציבורי בארה"ב על כללים שפירסם ממשל אובמה במסגרת הרפורמה בשירותי הבריאות, הדורשים ממעסיקים לספק כיסוי בחינם לאמצעי מניעה – כולל גלולות "היום שאחרי", לעובדות. מוסדות דת ומעסיקים מסויים התנגדו לדרישה החוקית והגישו תביעות ערעור על אכיפתה.

ההתנגדות החזקה ביותר היא בקרב קבוצות שמרניות הטוענות כי גלולות אלה למעשה גורמות להפלה, כיוון שהן מפריעות להשתלת ביצה מופרית ברחם. רופאים טוענים כי זהו ייצוג בלתי מדוייק, וכי מחקרים מראים שהגלולות הנפוצות אינן מונעות השתלה, אלא מעכבות או מונעות ביוץ, על מנת למנוע מהביצית להיות מופרה מלכתחילה, או מקשות על תנועת הזרע.

המחקר התבסס על ראיונות עם יותר מ-12,000 נשים בשנים 2006-2010. החוקרים שאלו נשים פעילות מינית אם אי פעם השתמשו באמצעי מניעה למקרה חירום, "הנקראים גם Plan B, Preven, או גלולות היום שאחרי", וכן שאלו על שימוש באמצעי מניעה אחרים.

בסך הכל, 99% מהנשים הפעילות מינית בגילאי 15-44 השתמש באמצעי מניעה בשלב כלשהו בחייהן, עלייה קלה לעומת 2002. מחקר קודם מצא כי 62% מכלל הנשים בגילאים אלה משתמשות כעת בצורה כלשהי של אמצעי מניעה.

השימוש בקונדומים גדל בשיעור ניכר. יותר מ-93% מהנשים דיווחו על שותפים מיניים שהשתמשו בקונדומים בשלב כלשהו, לעומת 82% שדיווחו על כך ב-1995. זוהי ככל הנראה תוצאה של הקמפיינים הגדולים שעודדו שימוש בקונדומים למניעת איידס. לעומת זאת, שיעור הנשים שהשתמשו בהתקנים תוך רחמיים בשלב כלשהו בחייהם ירד ל-8% לעומת 10% ב-1995. השימוש בגלולות למניעת היריון נותר ללא שינוי מאז 1995 – 82%.

89% מהנשים הלבנות דיווחו על שימוש בגלולות למניעת היריון בשלב כלשהו, לעומת 67% מהנשים ההיספאניות, 78% מהנשים השחורות ו-57% מהנשים האסיאתיות.

40% מהנשים ללא השכלה תיכונית דיווחו כי בחרו בעיקור כאמצעי מניעה, לעומת 10% בלבד מהנשים בעלות התואר הראשון שהשתמשו בשיטה זו. נשים ללא השכלה תיכונית גם נטו יותר לשימוש בזריקות מניעה – 36% לעומת 13% מהנשים בעלות תואר ראשון. לעומת זאת, נשים משכילות נטו יותר להימנע מקיום יחסי מין בתקופת הביוץ כאמצעי מניעה – כ-28%, לעומת 13% בלבד מקרב הנשים ללא השכלה תיכונית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker