מודי'ס: מחירי אג"ח ה"זבל" בארה"ב בשיא - איכות החוב בשפל

"המשקיעים נוטלים על עצמם סיכונים רבים יותר ברמת הקובננטים", לפי דו"ח של חברת דירוג האשראי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

במקביל לזינוק מחירי האג"ח בדרגת "זבל" בארה"ב לשיא בחודש שעבר, נפלה איכות החוב לשפל, סימן להתגברות הסיכונים בשוק זה, לפי דו"ח שפירסמה אתמול חברת דירוג האשראי מודי'ס, דיווח אתר המגזין "בארונס".

מדד איכות הקובננטים (CQI) - אמות מידה פיננסיות שנועדו להגן על מחזיקי האג"ח - של מודי'ס, זינק בינואר לרמה של 4.08 נקודות, רמתו הגבוהה מעולם, לעומת 3.55 נקודות בדצמבר.

ברננקי, אובמה וגייתנרצילום: בלומברג

המדד, אשר נע בין רמה של נקודה אחת לרמה של חמש נקודות, מצביע על הרעה באיכות הקובננטים ככל שהוא גבוה יותר. המדד ירד בחודש יולי האחרון לרמה של 3.4 נקודות אולם מאז החל לטפס, במקביל לתחילת העלייה בהיקף ההנפקות של אג"ח ברמת סיכון גבוהה. הממוצע התלת-חודשי של המדד טיפס בינואר לרמה של 3.89 נקודות לעומת רמה של 3.79 נקודות בדצמבר.

קובננטים הם התניות הנלוות להאג"ח קונצרניות שכוללות בדרך כלל הגבלות על רמת חובות החברה המנפיקה או על היקף התשלומים שהחברה רשאית לבצע למשקיעים מסוגים אחרים.

"בשעה שהמשקיעים נוטלים על עצמם סיכונים רבים יותר ברמת הקובננטים, חלה התכווצות במרווח הממוצע בין תשואותיהן לבין התשואות על אג"ח ממשלתיות אמריקאיות לטווח דומה, הודות לביקוש מוגבר והיקף שיא של הנפקות", אמר מחבר הדו"ח של מודי'ס, אלכסנדר דיל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker