גרם להפסדי עתק לבנק השני בגודלו בצרפת - ותובע ממנו 4.9 מיליארד יורו

ז'רום קרוויאל, שנשפט לשלוש שנות מאסר וחויב בתשלום פיצויים לסוסייטה ז'נרל, עדיין ממתין לפסיקה בנוגע לערעורו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ז’רום קרוויאל, הבנקאי שהואשם בגרימת הפסדים לבנק סוסייטה ג'נרל, הגיש תביעה נגד הבנק בדרישה לקבל פיצויים של 4.9 מיליארד יורו (6.6 מיליארד דולר).

קרוויאל, שנשפט לשלוש שנות מאסר וחויב בפיצויים של 4.9 מיליארד יורו (6.6. מיליארד דולר), אמר בראיון לרדיו RTL כי פיטוריו מהבנק הצרפתי בשנת 2008 "רמזו שהיתה כוונה מצדי להרוס את החברה. זה מעולם לא היה נכון וכך גם הוכח".

"אני מודע לכך שהדרישה שלי מעט אירונית", אמר קרוויאל לגבי הפיצויים. "אך אני דורש חוות דעת של מומחה, משום שחויבתי לשלם סכום זה של פיצויים ללא שום הערכה של גוף חיצוני".

ז'רום קרוויאלצילום: אי אף פי

קרוויאל הורשע ב-2010 בהפרת אמונים ובפריצה למחשבים, לאחר שפעולות מסחר שביצע ללא אישור הובילו את הבנק להפסיד 4.9 מיליארד יורו. הוא פרץ למחשבים וזייף אי-מיילים ומסמכים בניסיונותיו להסתיר פקודות המסחר בסכום של 50 מיליארד יורו (73 מיליארד דולר) לפני שנחשפו. בעקבות חשיפת הפרשה, כינה מנכ"ל סוסייטה ז'נרל לשעבר, דניאל בוטון, את קרוויאל "טרוריסט".

בית משפט לערעורים דחה באוקטובר האחרון את ניסיונו של קרוויאל לערער על הרשעתו. הוא עדיין לא החל לרצות את עונש המאסר כיוון שהוא ממתין לפסיקתו של בית המשפט הגבוה לערעורים בצרפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker