מדינות ה-G7 התחייבו להימנע מ"מלחמת מטבעות"

"לתנודתיות מופרזת בשערי המטבע עלולות להיות השלכות שליליות על היציבות הכלכלית והפיננסית", אמרו שרי האוצר של שבע הכלכלות הגדולות בעולם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שבע הכלכלות המתועשות הגדולות בעולם התחייבו היום לא לקחת חלק ב"מלחמת מטבעות", בניסיון למנוע סבב של פיחותי מטבע ברחבי העולם אשר עלולים לסכן את הכלכלה העולמית.

בהודעה שפירסמו היום בכירי ה-G7 הם הבטיחו שמדיניותם התקציבית והמוניטרית לא תהיה מכוונת לשערי המטבע. "אנחנו, שרי ונגידי ה-G7, מאשרים את מחויבותנו לשערי מט"ח שנקבעים לפי השוק ולתיאום בכל הנוגע להתערבות בשוקי המט"ח", נכתב בהצהרה.

צילום: רויטרס

בעקבות חששות שהועלו, בעיקר על ידי נשיא צרפת פרנסואה הולנד, הוסיפה ההצהרה כי "הסכמנו על כך שלתנודתיות מופרזת ותזוזות לא סדירות בשערי המטבע עלולות להיות השלכות שליליות על היציבות הכלכלית והפיננסית. נמשיך לעבוד בתיאום לגבי שוקי המט"ח ולשתף פעולה כמתבקש".

החששות לגבי החרפת "מלחמת המטבעות" התגברו באחרונה כאשר ראש ממשלת יפן שינזו אבה הורה לבנק המרכזי במדינה לנקוט מדיניות מרחיבה יותר. אבה נחוש להחליש את הין, כדי לתמוך ביצואניות ולעודד את כלכלת יפן. הבנק המרכזי של יפן הודיע כי יעלה את יעד האינפלציה ל-2%, תוך ניסיון להגיע ליעד מוקדם ככל האפשר וביצוע תוכנית רכישות אג"ח מאסיבית.

בתגובה למהלך של יפן קרא הולנד לנקוט צעדים להחלשת היורו, אשר התחזק בחודשים האחרונים על רקע אופטימיות לגבי פיתרון המשבר באירופה. הוא קרא למנהיגי גוש היורו לקבוע יעד לשער היורו בטווח הבינוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker