"פייננשל טיימס" חוגג 125 שנה - עם הפנים לעתיד הדיגיטלי

העיתון הכלכלי הוותיק ציין לאחרונה ציון דרך כאשר מספר מנוייו בדיגיטל עקף את מספר המנויים לעיתון המודפס

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

היתה זו תקופה שבה השווקים הפיננסיים צמחו ועברו במהירות גלובליזציה. רכילות, ספקולציות ומידע שגוי היו בשפע, והיה צורך ב"חבר לפיננסיים ההגון ולברוקר המכובד". החל מ-1888, ענה "פייננשל טיימס" על הצורך הזה. וביום רביעי הוא יחגוג יום הולדת 125.

בניין המערכת של העיתון, על הגדה הדרומית של התמזה, יואר בוורוד, הצבע שבו מודפס העיתון מאז יצא לאור לראשונה. עם זאת, המאורע לא ייחגג בהרבה מסיבות, בהתאם לרוח הצנע בבריטניה ולתקופה המאתגרת שעובר ענף העיתונות.

צילום: בלומברג

ימי הולדת הם קשים לעיתונים בשנים האחרונות. לנוכח העובדה שרובם מאבדים מנויים ומפרסמים לטובת ארגוני מדיה דיגיטלית צעירים, המו"לים בדרך כלל לא ששים לחגוג את גילם בריש גלי.

ואולם לג'ון רידינג, מנכ"ל "פייננשל טיימס", יש סיפור דיגיטלי טוב יותר מאשר לרוב העיתונים האחרים. נכון, המהדורות המודפסות הולכות ודועכות. אך "פייננשל טיימס" הצליח להבין איך להרוויח כסף ממקורות חדשים, מבלי להתרחק יותר מדי מהמטרה המקורית. כך שרידינג לא מודאג. "ציוני דרך הם חשובים", אמר. "בתעשייה שלנו, שעברה כל כך הרבה שינויים ותהפוכות, זה מראה על המשכיות מדהימה. המראה והתחושה של העסק השתנו מאוד אבל יש כמה מרכיבים שנשארו זהים".

בנוסף ליום ההולדת, "פייננשל טיימס" ציין כמה ציוני דרך נוספים לאחרונה. בשנה שעברה עקף מספר המנויים הדיגיטליים, שכיום עומד על יותר מ-300 אלף, את התפוצה של העיתון המודפס. השנה, ההכנסות ממנויים וממכירות צפויות לעלות על ההכנסות מפרסום. מכשירים ניידים מהווים כיום רבע מהתעבורה הדיגיטלית של העיתון, וכ-15% מהמנויים החדשים.

בינואר הודיע עורך העיתון, ליונל ברבר, על תוכנית שנועדה "להבטיח שאנחנו משרתים קודם כל פלטפורמה דיגיטלית ואחר כך את העיתון המודפס". התוכנית כוללת התייעלות של פעילות הדפוס של העיתון וצמצום ההיררכיה של העורכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker