פרשת בשר הסוסים במזון: האם מעורב גם בשר חמורים?

בשר הסוסים הגיע מבתי מטבחיים ברומניה, דרך סוחרים בקפריסין ובהולנד לדרום צרפת, לאחר מכן ללוקסמבורג, ובסופו של דבר למרכולים ב-16 מדינות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

פיתול נוסף חל בפרשת בשר הסוסים שנמכר במרכולים בבריטניה כבשר בקר - ייתכן כי חלק מהבשר כלל לא היה בשר סוס, כי אם בשר חמור. בצרפת, מקור הבשר במרכולים, נטען כי הסיבה להופעת בשר הסוסים הוא איסור על תנועת סוסים בכבישים ברומניה, שהוביל רבים לקחת את הסוסים לבתי מטבחיים ולמכור את בשרם, דיווח "אינדיפנדנט הבריטי". אך אותו איסור כלל גם חמורים, מה שעשוי היה להוביל גם בשר חמורים להגיע למפעלים, ולאחר מכן למרכולים.

שר הצרכנות הצרפתי, בנואה המון, אמר כי אם יתברר ששתי החברות הצרפתיות שסיפקו את הבשר למרכולים הבריטיים ידעו על ההונאה, הן ייענשו בצורה חריפה. בצרפת ובבריטניה מתייחסים לפרשה כאל הונאת הצרכנים, ולא כאל מחדל בריאותי או סכנה לציבור. המון גם ניצל את ההזדמנות להתנגחות בממשלת בריטניה. הוא אמר כי בריטניה מתלוננת על איכות הפיקוח על המזון הירודה באירופה, תוך שהיא קוראת לקיצוץ תקציב בטיחות המזון של האיחוד האירופי.

סמוך לפאריס, בחודש שעברצילום: אי-אף-פי

להערכת חוקרים בצרפת, בשר הסוסים הגיע מבתי מטבחיים ברומניה דרך סוחר קפריסין, שעבד מול סוחר בהולנד שקישר בינו לבין מפעל בדרום צרפת. הבשר נמכר משם למפעל בבעלות צרפתית בשטח לוקסמבורג, שם הוכנו ממנו ארוחות מוכנות, שנמכרו לאחר מכן במרכולים ב-16 מדינות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker