לאחר 6 שבועות של עליות: וול סטריט פתחה את השבוע בירידות

הנפט הגולמי נסגר מעל 97 דולר לחבית - לראשונה זה יותר משבוע ■ היורו מתחזק מול הדולר לראשונה זה ארבעה ימים ■ הזהב נסגר מתחת ל-1,650 דולר לאונקייה ■ נובו נורדיסק נפלה בשיעור החד זה 4 שנים לאחר שלא קיבלה אישור FDA לתרופות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות וול סטריט, שנסגרו ביום שישי בשיא של יותר מחמש שנים בדרכן לעלייה שבועית שישית ברציפות, פתחו את שבוע המסחר בירידות קלות. בורסות אירופה רשמו אף הן ירידות על רקע פגישת שרי האוצר של מדינות גוש היורו היום בבריסל, שעל סדר יומה יעמדו הסיוע לקפריסין ויוון.

מדד דאו ג'ונס, אשר פרץ החודש את רף 14,000 נקודות לראשונה מאז שנת 2007, נסגר בירידה של 0.2%; מדד S&P 500 , אשר נסגר ביום שישי ברמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2007 והשלים שבועי חיובי שישי ברציפות ועלייה של 6.4% מתחילת השנה, נסוג ב-0.1%; מדד נאסד"ק, אשר השלים אף הוא בשבוע שעבר עלייה שבועית שישית ברציפות, איבד 0.1%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.01% לרמה של 1.95%.

המשקיעים בארה"ב מצפים לנאום מצב האומה של נשיא ארה"ב ברק אובמה. הנשיא צפוי להתמקד במצב שוק התעסוקה במדינה לאחר שהנתונים האחרונים שפורסמו הראו כי האבטלה בארה"ב טיפסה לרמה של 7.9%. לפי דיווחים ב"וושינגטון פוסט", הנשיא יתייחס גם להשקעה הציבורית בדרכים, בחינוך ובמחקר. יהיה זה נאומו הרביעי של אובמה מאז שנבחר לנשיאות ארה"ב.

בשוק הסחורות, מחיר הנפט עלה ואילו הזהב ירד. החוזים על הנפט הגולמי למסירה במארס נסגרו במחיר של 97.03 דולר לחבית - שיא של יותר משבוע - לאחר עלייה של 1.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו בניו יורק במחיר של 1,649.1 דולר לאונקייה, ירידה של 1.1%.

בשוק המט"ח, הדולר והיורו מתחזקים מול מרבית המטבעות המרכזיים בעולם, ואילו הין היפני נחלש. היורו מטפס ב-0.3% מול הדולר - עלייה ראשונה זה ארבעה ימים - לשער של 1.3413 דולר ליורו, ומוסיף 0.7% מול הין לרמה של 124.92 ין ליורו. הדולר מתחזק ב-0.8% מול הין לשער של 93.46 ין לדולר.

עונת הדו"חות; מניות במוקד

עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב מתחילה להתקרב לסיומה, ובין החברות שמפרסמות היום את תוצאותיהן הכספיות נימנות יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, אולפני הקולנוע ליונס גייט וחברת לווס (Lowe's), רשת חנויות עשה זאת בעצמך השנייה בגודלה בארה"ב במונחי מכירות.

מתוך כ-350 החברות הנכללות במדד המניות S&P 500 בארה"ב שפרסמו עד כה את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הרביעי, כ-75% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים, ו-67% רשמו הכנסות גבוהות מהצפוי, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג.

יו"ר ענקית האינטרנט גוגל, אריק שמידט, מתכנן למכור 3.2 מיליון ממניותיו בחברה בשווי של 2.5 מיליארד דולר, כחלק מגיוון נכסיו האישיים, לפי מסמכים שהגישה החברה ביום שישי לרשות ני"ע בארה"ב (SEC). המניות שמוכר שמידט מהוות 42% מכלל החזקותיו בחברה, ומכירתן עשויה להתבצע על פי תקופה של עד שנה, לפי המסמכים. "זהו הליך שגרתי של גיוון בנכסים ואריק עדיין מחויב לגמרי לגוגל", אמרה ניקי פנוויק, דוברת גוגל, בתגובה לסוכנות הידיעות בלומברג. 

מגמה מעורבת באירופה לקראת פסגת שרי גוש היורו

מרבית בורסות אירופה נסגרו בירידות בהובלת מגזרי התרופות והנפט, לקראת פגישת שרי האוצר של מדינות גוש היורו היום בבריסל, שעל סדר יומה יעמדו הסיוע לקפריסין ויוון. בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט ירדה ב-0.2%; פאריס נסגרה כמעט ללא שינוי; מילאנו ירדה ב-0.6%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.6% אולם עודנו גבוה ביותר מ-2% מרמתו בתחילת השנה. התשואה על האג"ח הממשלתיות של איטליה ל-10 שנים התקרבה לשיא של חודשיים.

שרי האוצר של גוש היורו ייפגשו היום בבריסל לדון בהמשך הסיוע הפיננסי לקפריסין וליוון. בנוסף ידונו השרים בבחירות המתקרבות באיטליה החודש ובמהומות בספרד שגרמו לתנודתיות בבורסת מדריד.

מניית נובו נורדיסק נפלה ביותר מ-13% בבורסת קופנהגן - הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט ארבע שנים - לאחר שיצרנית התרופות הדנית הודיעה כי מנהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) לא אישר לשיווק את תרופות האינסולין טרסיבה וריזודג של החברה. המנהל ביקש כי יבוצעו ניסוים נוספים בתרופות, ולפי ההערכות ספק אם החברה תצליח להשיג את אישור המנהל לשיווק התרופות השנה.

מסחר דליל באסיה

מרבית בורסות אסיה סגורות היום לרגל חג. בורסות הונג קונג, סין, טייוואן, סינגפור, דרום קוריאה ומלזיה היו סגורות לרגל חג ראש שנת הירח. ביפן סגורה הבורסה לרגל יום המייסדים. בורסות אוסטרליה וניו זילנד, שפעלו כסדרן היום, רשמו ירידות קלות של 0.2% ו-0.1%, בהתאמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker