רוצים להיות יעילים יותר בעבודה? תרגעו

לעתים קרובות, יותר הוא פחות, והדבר נכון במיוחד בתחום העבודה ■ שעות ארוכות יותר ומעט הפסקות וחופשות פוגעות באיכות וביעילות העבודה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

רובנו מתקשים להתמודד עם עומס מטלות אדיר וקצב עבודה וחיים גבוה. אנחנו מוותרים על ארוחות ושעות שינה, כורעים תחת עומס האימייל, ומתרוצצים מפגישה לפגישה או ממטלה למטלה. אנחנו עובדים יותר שעות מכפי שהיינו רוצים - ובכל זאת, מספיקים פחות מכפי שהיינו רוצים. אתוס העבודה במקומות רבים הוא לעבוד כמה שיותר שעות, לקחת כמה שפחות הפסקות, לאכול מול המחשב ולבדוק אימייל גם כשאנחנו לא עובדים.

אך גוף מחקרי חדש מראה כי ייתכן שהדרך להספיק יותר, היא דווקא לעשות פחות, מספר טוני שוורץ, מנכ"ל The Energy Project, חברה המייעצת לתאגידים על נושא ייעול עבודה, במאמר ב"ניו יורק טיימס". מחקר אחד למשל מראה כי שינה מועטה מדי היא אחד הגורמים העיקריים לשחיקה בעבודה. מחקר אחר בהרווארד העריך כי מחסור בשינה עולה לחברות אמריקאיות 63.2 מיליארד דולר בשנה. מחקרים נוספים הראו כי הגדלת שעות השינה - בין אם בלילה ובין אם באמצעות תנומת צהריים - מובילים לשיפור משמעותי בביצועים.

צילום: דרימסטיים

גם חופשות משפרות ביצועים, הראו מחקרים, כיוון שגופנו דורש זמן התאוששות. שוורץ מצטט מחקרים שהראו כי צורת העבודה היעילה ביותר היא בפרקי זמן של לא יותר משעה וחצי רצופות, ומציין כי כאשר הוא עצמו ניסה שיטה זו, עבודתו התייעלה פי כמה וכמה, והותירה לו גם יותר זמן פנוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ