בנק ברקליס שוקל לסגור את יחידת תכנון המס בשל בעיות מוסריות

המנכ"ל החדש פתח בבדיקת המוסריות של כמה מחטיבות הבנק בעקבות שלל שערוריות בהן היה מעורב ■ קורבן ראשון - יחידת המס המעורבת בסיוע להעלמות מס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מנכ"ל ברקליס החדש, אנטוני ג'נקינס, במאמציו לטהר את תדמיתו של הבנק שסבל בשנה האחרונה מכמה שערוריות, צפוי להודיע השבוע על סגירת יחידת תכנון המס שהואשמה בסיוע להעלמות מס וייצרה רווחים גדולים עבור הבנק. היחידה, לפי האשמות, סייעה בתכנון העלמות מס "בקנה מידה תעשייתי".

ג'נקינס הורה על בדיקה של כמה יחידות בתוך קבוצת הבנקאות ברקליס - כזו שתבחן לא רק רווחיות, אלא גם מוסריות. יחידת תכנון המס שבתוך חטיבת שוקי ההון המובנים (SCM), היא אחת הפעילויות הנבדקות, והיא צפויה להיסגר. ברקליס ימשיך לספק שירותי תכנון מס פשוטים, אך לא תכניות מורכבות שנועדו לסייע ללקוחות להעלים מסים.

אנתוני ג'נקינס, מנכ"ל ברקליסצילום: בלומברג

ג'נקינס קיבל לידיו את ראשות הבנק לאחר שהמנכ"ל הקודם, בוב דיאמונד, נאלץ להתפטר בשל מעורבות הבנק בפרשת המניפולציה בליבור, הריבית הבין-בנקאית בלונדון. אך הבנק היה מעורב גם בשערוריה בשוק המשכנתאות הבריטי, וסופג גם ביקורת רבה על תרבות הבונוסים של בנקאיו, שלפי טענות מעודדת נטילת סיכונים. הבנק צפוי להודיע על בונוסים בסך 2 מיליארד ליש"ט לעובדים בעת פרסום דו"חותיו השנתיים ל-2012 השבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker