הפסד רבעוני של 1.3 מיליארד דולר לשירות הדואר של ארה"ב

הפסדי השירות, הסובל מקשיי מימון קשים, צומצמו ביותר מ-60% הודות לקיצוץ של כמעט 10% בהוצאות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שירות הדואר של ארה"ב, הסובל מקשיי מימון קשים, דיווח היום על צמצום הפסדיו הרבעוניים ביותר מ-60% הודות לקיצוץ הוצאותיו ב-9.8%. שירות הדואר רשם ברבעון הרביעי של 2012 הפסד של 1.3 מיליארד דולר לעומת הפסד של 3.3 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

מנהל שירות הדואר, פטריק דונהו, קרא היום לקונגרס האמריקאי לאשר חקיקה שתאפשר לשירות להכניס שינויים במודל העסקי שלו, וציין כי השירות לא יוכל להמשיך לספוג הפסדים לאורך זמן. "הייתי רוצה לומר שנוכל לפתור את הבעיות בכוחות עצמנו, אולם היקף האתגר שעומד בפנינו מחייב רפורמה חקיקתית משמעותית של המודל העסקי שלנו. איננו רוצים להוות נטל על משלמי המסים בארה"ב", אמר דונהו הום בישיבת מועצת המנהלים של שירות הדואר.

מוקדם יותר השבוע הודיע שירות הדואר כי יפסיק לבצע משלוחי דואר ביום שבת אולם ימשיך לספק את שירות משלוח חבילות במשך שישה ימים בשבוע. ביטול משלוחי הדואר בשבת, אשר ייכנס לתוקף בחמישי באוגוסט, צפוי לחסוך כשני מיליארד דולר בשנה, אמר מנהל השירות, דונהו, במסיבת עיתונאים שנערכה ביום רביעי.

שירות הדואר, אשר רשם בשנת הכספים שהסתיימה בסוף ספטמבר הפסד שיא של 15.9 מיליארד דולר, מבקש זה כשנתיים מהקונגרס לקדם חקיקה שתאפשר לבטל את משלוחי הדואר של יום שבת ולהפעיל את שירותי הדואר רק חמישה ימים בשבוע, וכן לצמצם את התשלום השנתי בסך חמישה מיליארד דולר שהשירות נדרש להפריש לכיסוי הביטוח הרפואי של גמלאיו. היות שהקונגרס לא נקט בצעדים כלשהם בעניין, בטענה כי בית המחוקקים מגבש חקיקה לרופרמה בשירות, החליט שירות הדואר על דעת עצמו על צמצום השירות. עם זאת, כתב העיתון "ניו יורק טיימס", רון ניקסון, ציין השבוע כי לא ברור כיצד השירות יוכל לבצע את השינוי ללא אישור הקונגרס.

שירות הדואר, שהוא סוכנות ממשלתית עצמאית שפעילותה מבוססת על הכנסותיה ולא על מימון ממשלתי, סובל מהפסדים מתמשכים, בעיקר בשל חוק משנת 2006 שמחייב את השירות להפריש מדי שנה 5.5 מיליארד דולר לכיסוי הוצאות רפואיות של גמלאיו בעתיד. בשנה שעברה, הגיע שירות הדואר לראשונה בתולדותיו לגבול מסגרת האשראי העומדת לרשותו, והודיע כי ייאלץ להתבסס על הכנסותיו ממכירת בולים ושירותים נוספים לצורך מימון פעילותו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker