לוגו בלומברג
בלומברג

ממשלת צרפת שוקלת לרכוש נתח ביצרנית המכוניות PSA פז'ו-סיטרואן, לאחר שיצרנית המכוניות הודיעה על מחיקת ערך בסך 4.13 מיליארד יורו ממאזניה בשל הצניחה במכירותיה באירופה. “אני חייב להבהיר: החברה הזו אינו יכולה ואסור שתיעלם", אמר שר התקציב הצרפתי ז'רום קהוזק לתחנת הרדיו RMC. “נעשה כל שביכולתנו להצלת החברה", הוסיף.

מכירות כלי הרכב באיחוד האירופי ירדו בצורה החדה ביותר זה 19 שנים ב-2012, ובכירי ענף הרכב צופים ירידה נוספת השנה. פז'ו, שמכירותיה באזור צנחו ב-13% ב-2012, צופה כי השוק יתכווץ ב-5% ב-2013. יצרנית המכוניות מנסה לצמצם הפסדיה, שלדברי מנהיג אחד מאיגודי העובדים של החברה מסתכמים ב-7 מיליון יורו ביום.

פז'ו 301צילום: יואב קוה

ממשלת צרפת שוקלת לרכוש נתח בפז'ו כמפלט אחרון, דיווח היום העיתון הצרפתי "ליברסיון", מבלי לציין מקורותיו. הממשלה עשויה גם לתמוך בהגדלת הסיוע הממשלתי לפז'ו בעת הצורך, לפי העיתון. פייר-אוליבייה סלמון, דובר פז'ו, לא מסר תגובה על הדיווח.

"הדבר היחיד שאני יכול לומר, ואיני יכול לדעת אם הוא נכון או לא, הוא שזה אפשרי, כיוון שישנה קרן ההשקעות האסטרטגית", אמר קהוזק ברדיו, בהתייחסו לקרן ההשקעות הממשלתית שנועדה להשקיע במגזרים חשובים לכלכלה התרפתית. “אם ה-FSI תשקיע בפז'ו, זה נחשב למעשה להשקעה ממשלתית", הוסיף. ה-FSI היא קרן עצמאית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker