הלוואות למימון רכב ולימודים בארה"ב קפצו בשיעור החד מאז 2001

אשראי הצרכנים בארה"ב גדל חודש חמישי ברציפות ■ פריון העבודה בארה"ב נפל בשיעור החד ביותר זה שנתיים ■ ירידה מתונה מהצפוי במספר תביעות האבטלה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אשראי הצרכנים בארה"ב גדל זה החודש החמישי ברציפות הודות לזינוק בהיקף ההלוואות לרכישת מכוניות ולמימון לימודים, פריון העבודה נפל בשיעור החד ביותר זה שנתיים, ומספר תביעות האבטלה ירד בשיעור מתון מהצפוי, לפי נתונים מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

אשראי הצרכנים בארה"ב גדל בחודש דצמבר ב-14.6 מיליארד דולר - עלייה חודשית חמישית ברציפות - לאחר עלייה של 15.9 מיליארד דולר בנובמבר. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 14 מיליארד דולר באשראי הצרכנים בדצמבר.

אוניברסיטת הרווארדצילום: רויטרס

היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים קפץ ב-18.2 מיליארד דולר בדצמבר - הזינוק החד ביותר מאז נובמבר 2001 - לאחר גידול של 15.3 מיליארד דולר בנובמבר. מנגד, חובות בעלי כרטיסי האשראי נפלו בדצמבר ב-3.6 מיליארד דולר לאחר גידול של 573 מיליון דולר בנובמבר.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר לרמה של 366 אלף לעומת 371 אלף בשבוע הקודם, מסר מוקדם יותר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה חדה ביותר במספר התביעות הראשונות לרמה של 360 אלף לעומת 368 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות ירד לרמה של 350,500 - קרוב לשפל של חמש שנים.

בנפרד מסר היום משרד העבודה כי פריון העבודה בארה"ב נפל ברבעון הרביעי של 2012 בקצב שנתי של 2% - הנפילה החדה ביותר זה כמעט שנתיים - לאחר עלייה של 3.2% ברבעון השלישי. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של 1.4%. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker