פסגת התקציב של האיחוד האירופי: קמרון דורש קיצוצים נוספים

ראש ממשלת בריטניה הזהיר כי לא יתמוך באישור תקציב האיחוד אם לא יוחלט על קיצוצים נוספים בפסגה הנערכת בבריסל

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון, אמר היום כי אין בכוונתו לתמוך באישור תקציב האיחוד האירופי לשבע השנים הבאות, אלא אם כן יוחלט על קיצוצים נוספים בתקציב במסגרת פסגה בת יומיים של מנהיגי האיחוד האירופי שהחלה היום בבריסל.

"המספרים המוצעים צריכים לרדת, ואם הם לא יירדו, לא יהיה הסכם", אמר קמרון לקראת פתיחת הפסגה, הנערכת לאחר שבפגישה קודמת של מנהיגי האיחוד בנובמבר, כשלו הניסיונות להגיע להסכמה. נשיא הנציבות האירופית, חוזה מנואל ברוסו, היה מפויס יותר וקרא למנהיגי האיחוד לנהוג באחריות. "עיכובים נוספים ישדרו מסר שלילי ביותר בתקופה זו של התאוששות כלכלית שברירית. הסיכון הוא שהצדדים יתבצרו בעמדותיהם וההתגברות על המכשולים תהפוך לקשה אף יותר", הוסיף.

צילום: אי–פי

פסגת מנהיגי אירופה צפויה לעמוד בסימן המשך המחלוקת סביב רמת הוצאות האיחוד האירופי בתקופה שבה מדינות ברחבי היבשת נאלצות לבצע קיצוצים כואבים בתקציביהן. הנציבות האירופית הגישה במקור בקשה לאישור תקרת תקציב של 1.025 טריליון יורו (1.4 טריליון דולר) לאיחוד האירופי עבור השנים 2014-2020, גידול של 5% לעומת התקופה הקודמת. עם זאת, בחודש נובמבר הורידה הנציבות את תקרת התקציב ל-973 מיליארד יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker