מהי העיר היקרה בעולם לפי "אקונומיסט"?

ציריך, שהיתה במקום הראשון בשנה שעברה, ירדה למקום השביעי בעקבות המאמצים להחליש את הפרנק השווייצי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

טוקיו היא העיר היקרה בעולם, כך לפי דירוג יוקר המחיה של חטיבת המודיעין של "אקונומיסט", שכלל 131 ערים בעולם. העיר שבה למעמדה כעיר היקרה בעולם בדירוג של 2013, לאחר שבשנה שעברה החליפה אותה ציריך בעקבות שינויים בשערי החליפין. ב-14 מתוך 20 השנים האחרונות היתה טוקיו במקום הראשון.

המאמצים להחליש את הפרנק השווייצי תרמו לירידתן של ציריך וז'נווה בדירוג - ציריך ירדה מהמקום הראשון למקום השביעי, בעוד שז'נווה ירדה מהמקום השלישי למקום העשירי. לעומת זאת, התחזקות הדולר האוסטרלי הובילה את סידני ומלבורן גבוה בדירוג, וכל אחת מהן עלתה ארבעה מקומות לעומת 2012, למקומות השלישי והרביעי, בהתאמה. במקום השני דורגה אוסקה שביפן, ואת המקום הרביעי עם מלבורן חולקת אוסלו שבנורווגיה. במקום השישי דורגה סינגפור, ובמקום השמיני פאריס.

טוקיו, יפןצילום: אי–פי

באופן מפתיע, אף עיר בארה"ב לא נכללה בין 20 הערים היקרות ביותר. קראקס שבוונצואלה, במקום התשיעי, היא העיר היקרה ביותר ביבשת אמריקה, בעקבות שערו הגבוה של הבוליבאר מול הדולר.

הדירוג של "אקונומיסט" נקבע לפי מחירים של 160 מוצרים ושירותים בכל העולם, כולל מזון, משקאות, ביגוד, מוצרים לבית, מוצרי טיפוח, שכר דירה, תחבורה, חשבונות חשמל, בתי ספר ועוד. יוקר המחיה בכל הערים בדירוג מושווה לעיר ניו יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום