משבר שירות הדואר בארה"ב: יפסיק משלוחי דואר בשבת

השירות, הסובל מקשיי מימון קשים, צפוי לחסוך כשני מיליארד דולר בשנה מביטול המשלוחים בשבת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שירות הדואר של ארה"ב, הסובל מקשיי מימון קשים, הודיע היום כי יפסיק לבצע משלוחי דואר ביום שבת אולם ימשיך לספק את שירות משלוח חבילות במשך שישה ימים בשבוע. ביטול משלוחי הדואר בשבת, אשר ייכנס לתוקף בחמישי באוגוסט, צפוי לחסוך כשני מיליארד דולר בשנה, אמר היום מנהל שירות הדואר, פטריק דונהו, במסיבת עיתונאים.

שירות הדואר, אשר רשם בשנת הכספים שהסתיימה בסוף ספטמבר הפסד שיא של 15.9 מיליארד דולר, מבקש זה כשנתיים מהקונגרס לקדם חקיקה שתאפשר לבטל את משלוחי הדואר של יום שבת ולהפעיל את שירותי הדואר רק חמישה ימים בשבוע, וכן לצמצם את התשלום השנתי בסך חמישה מיליארד דולר שהשירות נדרש להפריש לכיסוי הביטוח הרפואי של גמלאיו. היות שהקונגרס לא נקט בצעדים כלשהם בעניין, בטענה כי בית המחוקקים מגבש חקיקה לרופרמה בשירות, החליט שירות הדואר על דעת עצמו על צמצום השירות. עם זאת, כתב העיתון "ניו יורק טיימס", רון ניקסון, ציין כי לא ברור כיצד השירות יוכל לבצע את השינוי ללא אישור הקונגרס.

דואר בארה"בצילום: בלומברג

שירות הדואר, שהוא סוכנות ממשלתית עצמאית שפעילותה מבוססת על הכנסותיה ולא על מימון ממשלתי, סובל מהפסדים מתמשכים, בעיקר בשל חוק משנת 2006 שמחייב את השירות להפריש מדי שנה 5.5 מיליארד דולר לכיסוי הוצאות רפואיות של גמלאיו בעתיד. בשנה שעברה, הגיע שירות הדואר לראשונה בתולדותיו לגבול מסגרת האשראי העומדת לרשותו, והודיע כי ייאלץ להתבסס על הכנסותיו ממכירת בולים ושירותים נוספים לצורך מימון פעילותו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker