בורסות עולם

סגירה מעורבת בוול סטריט; זינגה קפצה ב-9%

מנהל השקעות: "זה שוק יו-יו"; היורו בשפל של שבוע מול הדולר ובורסות אירופה נסגרו בירידות לקראת החלטת הריבית מחר בגוש היורו; טיים וורנר וראלף לורן קפצו ב-4%-6% בעקבות דו"חות כספיים טובים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות וול סטריט, אשר רשמו אתמול את הזינוק היומי החד ביותר זה חודש, נסגרו כמעט ללא שינוי בתום יום מסחר הפכפך שבו עברו לסירוגין מעליות לירידות. התגברות חששות משבר החוב באירופה הכבידה על המדדים, אולם  דו"חות כספיים טובים מהצפוי של ענקית המדיה והבידור וולט דיסני , זינגה, טיים וורנר וחברות נוספות סיפקו למדדים תמיכה.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של פחות מ-0.1%; מדד S&P 500, אשר קפץ אתמול ביותר מ-1% - הזינוק היומי החד ביותר זה חודש - נסגר אף הוא בעלייה של פחות מ-0.1%. מדד נאסד"ק ירד ב-0.1%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.05% לרמה של 1.97%. 

"זה שוק יו-יו", אמר טום ווירת, מנהל השקעות בכיר בחברת Chemung Canal Trust, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "אנו צופים קדימה ומתעורר בנו קצת חשש כאשר מתחוללים אירועים שאיננו יודעים כיצד יסתיימו. היו לנו עליות יפות שווקים. אבל יהיה צורך לעכל את הדברים לפני שישובו העליות", הוסיף. 

היורו נחלש לשפל שבוע מול הדולר לקראת החלטת הריבית מחר באירופה וחוסר הוודאות הפוליטית באיטליה ובספרד ששבה ועוררה את חששות המשקיעים מפני משבר החוב בגוש היורו. היורו נחלש ב-0.5% לרמה של 1.3522 דולר ליורו, לאחר שמוקדם יותר כבר ירד לשער של 1.3459 דולר ליורו - רמתו הנמוכה ביותר מאז ה-29 בינואר. 

עונת הדו"חות בוול סטריט: דיסני, טיים וורנר וניוז קורפ

עונת הדו"חות הכספיים הרבעוניים של החברות בארה"ב נמשכת, והיום מפרסמות את תוצאותיהן 24 חברות הנכללות במדד המניות S&P 500, בהן ענקית המדיה ניוז קורפ וחברת האשראי ויזה.

מתוך למעלה ממחצית מהחברות הנכללות במדד המניות S&P 500 שכבר פירסמו את תוצאותיהן לרבעון הרביעי, כ-74% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-66% רשמו הכנסות גבוהות מהצפוי, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג. אנליסטים צופים כי סך רווחי החברות הנכללות במדד S&P 500 צמחו ברבעון הרביעי ב-3.8%, לפי נתוני ספקית המידע הפיינסי תומסון רויטרס.

וולט דיסני, חברת הבידור הגדולה בעולם, דיווחה ביום שלישי לאחר סגירת המסחר על מכירות גבוהות מתחזיות האנליסטים ברבעון הרביעי של השנה ועל ירידה מתונה מהצפוי של 5.6% בברווח הנקי. ויחידת האינטראקטיב של החברה רשמה רווח רבעוני ראשון מאז שנת 2009. דיסני רשמה ברבעון הרביעי רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 79 סנט למניה - שני סנט מעל לתחזיות האנליסטים. מכירות החברה צמחו ב-5.2% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-11.3 מיליארד דולר. 

זינגה, חברת משחקי המדיה החברתית הגדולה בעולם, דיווחה ביום שלישי לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על צמצום הפסדיה ברבעון הרביעי של 2012 וסיפקה תחזית טובה מהצפוי לרבעון הנוכחי.

זינגה רשמה ברבעון הרביעי הפסד נקי של 48.6 מיליון דולר, או 6 סנט למניה, לעומת הפסד של 52.7 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012 והפסד של 435 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2011. בשורה העליונה, דיווחה החברה על הכנסות של 311 מיליון דולר, גבוה משמעותית מתחזיות האנליסטים להכנסות של 250 מיליון דולר. ברבעון הנוכחי צופה זינגה הכנסות בטווח של 265-255 מיליון דולר, גבוה מהערכות האנליסטים להכנסות של 240 מיליון דולר.

אתר שיתוף התמונות שאטרפליי דיווח גם הוא אמש על תוצאותיו ברבעון שעבר. רווחי החברה קפצו ב-50% ועקפו את התחזיות בשל מכירות גבוהות מהצפוי. שאטרפליי רשמה רווח רבעוני של 53 מיליון דולר לעומת 35 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2011. ההכנסות עלו ב-33% ל-351.8 מיליון דולר.

אקספדיה, חברת הנסיעות המקוונת, דיווחה ביום שלישי לאחר סגירת המסחר על הכנסות של 975 מיליון דולר ברבעון הרביעי - מעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 931 מיליון דולר.

חברת המדיה טיים וורנר דיווחה היום על זינוק של 51% ברווחיה לצד צמיחה אפסית בהכנסות, והודיעה על הגדלת הדיווידנד הרבעוני ב-11% ועל תוכנית לקנייה חוזרת של מניות בהיקף של ארבעה מיליארד דולר. טיים וורנר רשמה ברבעון הרביעי רווח של 1.17 מיליארד דולר, או 1.21 דולר למניה, לעומת רווח של 773 מיליון דולר, או 76 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 1.17 דולר למניה - שבעה סנט מעל לתחזיות האנליסטים. הכנסות החברה בתקופה המדווחת נותרו כמעט ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ברמה של 8.2 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

קמעונאית מוצרי ההלבשה ראלף לורן דיווחה היום על זינוק של 28% ברווחי הרבעוני הודות לירידה בשיעור המס של החברה שילמה, ושיפור במכירות ובשולי הרווח. החברה רשמה ברבעון הרביעי רווח של 216 מיליון דולר, או רווח 2.31 דולר למניה, לעומת רווח של 169 מיליון דולר, או רווח של 1.78 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה ראלף לורן רווח של 2.4 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 2.19 דולר למניה. מכירות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-1.85 מיליארד דולר, צמיחה של 2.2% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת.

לאחר סגירת המסחר היום יפרסמו את תוצאותיהן שורה של חברות, בהן חברת כרטיסי האשראי ויזה, אתר ביקורות העסקים ילפ, ענקית המדיה ניוז קורפ שבראשה עומד רופרט מרדוק. אנליסטים צופים כי ויזה תרשום רווח רבעוני של 1.79 דולר למניה, וכי ניוז קורפ תדווח על רווח רבעוני של 43 סנט למניה. ילפ צפויה לדווח על הפסד של ארבעה סנט למניה על הכנסות של 40.2 מיליון דולר.

ירידות בבורסות אירופה

בורסות אירופה, אשר רשמו אתמול את הזינוק היומי החד ביותר זה ארבעה שבועות, נסגרו בירידות בהובלת מניות הבנקים, לאחר שהפופולריות הגוברת של ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, לקראת הבחירות במדינה, הגבירה את החששות מפני היווצרות תוהו ובוהו פיננסי בכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו. תשומת לב המשקיעים נתונה גם לישיבת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה (ECB) שתיערך מחר. בורסת לונדון נסגרו בעלייה של 0.2%; פרנקפורט נסגרה בירידה של 1.1%; פאריס נסוגה ב-1.4%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד 0.4%.

בספרד מתרחבת החקירה בפרשת החשדות לשחיתות בקרב בכירי השלטון, שגורמת לסערה בציבור ולחששות מחודשים בשווקים באשר ליציבות הממשלה. 

היום יחקור בית המשפט העליון במדינה את הגזבר לשעבר במפלגת השלטון PP, לואיס ברחנאס, בחשד שהעביר תשלומים בהיקף של מיליוני יורו לידי פוליטיקאים בכירים במפלגה שהגיעו מחברות בניין, חברות ביטוח ותורמים אלמונים. 

בית המשפט העליון כבר החל בחקירת הפרשה, לאחר פרסום מסמכים בעיתונות הספרדית בשבוע שעבר. אם החקירה תניב כתב אישום, פוליטיקאים בכירים בספרד עלולים להיתבע בגין הלבנת כספים והונאת מס.

אסיה ננעלה בעליות

נגיד הבנק המרכזי של יפן, מסאקי שיראקאווה, הודיע אתמול כי יפרוש מתפקידו ב-19 במארס, שלושה שבועות לפני תום כהונתו. עזיבתו צפויה להאיץ את תקופת המעבר בבנק המרכזי, ולסייע לראש ממשלת יפן, שינזו אבה, לקדם את הרפורמות שבהן הוא תומך. אבה קורא להרחבת המדיניות המוניטרית של יפן ולהחלשת הין, מה שסייע לין לרדת ולבורסות יפן עתירות היצואניות להתחזק. מדד ניקיי 225 ננעל היום ברמתו הגבוהה זה ארבע שנים.

עליות נרשמו הבוקר באסיה, כשטוקיו זינקה ב-3.8% בעקבות הודעת נגיד הבנק המרכזי על עזיבה מוקדמת של תפקידו, שתאפשר לממשלה החדשה למנות מועמד התומך בעמדותיה. שנחאי עלתה ב-0.1%; הונג קונג עלתה ב-0.5%; אוסטרליה עלתה ב-0.8%; סיאול ננעלה בניגוד למגמה, בירידה של 0.1%, וכך גם בורסות מלזיה ותאילנד. מדד MSCI אסיה פסיפיק עולה ב-0.3%.

מניות הבנקים ביפן התחזקו בעקבות הודעת הבנק המרכזי. מיזוהו פייננשל עלה ב-5.2%. מיצובישי UFJ פייננשל עלה ב-2.5%. שינסיי בנק עלה ב-8.2%. 8 מניות בלבד מבין 225 חברות מדד ניקיי נחלשו היום.

דיווח כי סין מתכוונת להגביר את הפיקוח והאכיפה על מגזר ההימורים במקאו מפיל את מניות ההימורים. סנדס צ'יינס של שלדון אדלסון ירדה ב-5.9%. וין מקאו של יריבו סטיב וין ירדה ב-6.8%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker