עונת הדו"חות

BP מציגה רווח גבוה; הפסד של 2 מיליארד דולר ל-UBS

שיא במכירות טויוטה ב-2012; ירידה של 6% ברווחי ענקית המזון יאם המחזיקה בקנטקי פרייד צ'יקן

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ענקית הנפט הבריטית BP עקפה את תחזיות האנליסטים כאשר רשמה ירידה של כ-20% ברווחי הרבעון הרביעי של 2012 שהגיעו ל-3.98 מיליארד דולר. ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה רווח של 4.98 מיליארד דולר. אנליסטים ציפו כי החברה תדווח על רווח של 3 מיליארד דולר.

בוב דאדלי, מנכ"ל
מנכ"ל בריטיש פטרוליום, בוב דאדליצילום: בלומברג

הרווחים שרשמה החברה הגיעו בעיקר הודות למכירת נכסים שביצעה בשביל להחזיר חובות על שפיכת הנפט במפרת מקסיקו וכן בזכות ביצועים טובים של חטיבת בתי הזיקוק.

לדו"ח המלא

מניית BP בשנה האחרונה

UBS, הבנק הגדול בשווייץ, דיווח על הפסד של 1.9 מיליארד פרנק שווייצי (2.08 מיליארד דולר) לעומת רווח של 323 מיליון פרנק ברבעון המקביל אשתקד. ההפסדים מיוחסים בעיקר לקנס שספג הבנק בעקבות מעורבותו בפרשת זיוף ריבית הליבור בבריטניה. אנליסטים צפו כי הבנק ידווח על הפסד של 2.16 מיליארד פרנק.

מנכ"ל הבנק, סרג'יו ארנוטי, קיצץ 10,000 משרות במשך שלוש שנים ומיקד את הבנק בעסקי ניהול הכספים ובהעלאה של התשואה על ההון של הבנק ל-15% עד 2015. הבנק הודיע כי עדיין ישלם למשקיעים דיווידנד של 0.15 סנט למניה, לאחר תשלום סימלי של 10 סנט למניה ב-2011 - הפעם הראשונה ששילם דיווידנד מאז המשבר.

הרגולטורים בארה"ב ובבריטניה קנסו את הבנק ב-1.4 מיליארד פרנק שווייצי (1.54 מיליארד דולר) בדצמבר האחרון בעקבות מעורבותו בזיוף ריבית הליבור. הקנס שספג UBS היה גדול פי שלוש לעומת הקנס שספג הבנק הבריטי ברקליס ביוני.

לדו"ח המלא

מניית UBS בשנה האחרונה

טויוטה מעלה תחזיות

טויוטה העלתה את תחזית הרווח השנתית ביותר מ-10% ל-860 מיליארד ין (9. 3 מיליארד דולר) בעקבות נתוני מכירות חזקים של רכבי קמרי סדאן בשוק הגדול ביותר שלה - ארה"ב. כמו כן מציינת החברה את היחלשות הין כגורם שישפיע לטובה על רווחיה.

יצרנית הרכב הגדולה בעולם דיווחה על עלייה של 23.5% ל-99.9 מיליארד ין ברווחי הרבעון הרביעי של 2012 שהיה הרבעון השלישי בשנה התקציבית של החברה. הנתון היה נמוך מתחיזיות האנליסטים שצפו רווח של 143.7 מילירד ין. טויוטה מכרה בשנת 2012 שיא של 8.72 כלי רכב בעולם.

לדו"ח המלא

מניית טויוטה בשנה האחרונה

פרשת האנטיביוטיקה בעוף פגעה ברווחי KFC

חברת יאם ברנדס (Yum), המחזיקה ברשתות המזון המהיר קנטקי פרייד צ'יקן (KFC), פיצה האט וטאקו בל, דיווחה על ירידה של 6% ל-337 מיליון דולר ברווחי הרבעון הרביעי בעקבות שינוי בצריכה אצל הצרכנים בסין. החברה דיווחה כי המכירות בסין, אחד השווקים הגדולים שלה, ירדו ב-6% לאחר דיווחים כי שתיים מהספקיות שלה הזריקו רמות גבוהות של אנטיביוטיקה לעופות שמכרו. החברה הזהירה כי הרווחים עלולים להמשיך לרדת ב-2013.

"התוצאה מהפרסומים באמצע דצמבר שנגעו לאספקת העוף פגעו באופן חד במכירות KFC בסין", אמר דיוויד נובל, מנכ"ל יאם. עם זאת, החברה הודיעה על פתיחת 700 חנויות חדשות במדינה ב-2013.

עבור שנת 2012 כולה דיווחה החברה על עלייה של 22% ברווחים שהסתכמו ב-1.6 מיליארד דולר, עלייה לעומת 1.3 מיליארד דולר ב-2011.

לדו"ח המלאתגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker