עונת הדו"חות

רויאל קריביאן של עופר ופריצקר עברה להפסד

ירידה של 12% ברווחי מו"לית העיתונות הגדולה בארה"ב ■ קומרצבנק, הבנק השני בגודלו בגרמניה, רשם את ההפסד הרבעוני הגדול זה 3 שנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

למעלה ממחצית החברות הנכללות במדד המניות S&P 500 בארה"ב כבר פירסמו את דו"חותיהן לרבעון הרביעי, ובין החברות שפירסמו היום את תוצאותיהן הכספיות נמנות מו"לית העיתונים הגדולה ביותר בארה"ב, גאנט, וחברת שיט התענוגות רויאל קריביאן שבשליטת משפחות עופר ופריצקר הישראליות.

רויאל קריביאן, חברת שיט התענוגות השנייה בגודלה בעולם, דיווחה היום על מעבר להפסד ברבעון הרביעי עקב הפרשה חד פעמית של 414 מיליון דולר וסיפקה תחזית מאכזבת לשנה הנוכחית.

צילום: סוכנויות

החברה רשמה ברבון הרביעי הפסד של 393 מיליון דולר, או 1.8 דולר למניה, לעומת רווח של 37 מיליון דולר, או 17 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. ההפסד הרבעוני של החברה היה גבוה בשיעור ניכר מתחזיות האנליסטים. החברה רשמה ברבעון הרביעי הפרשות בסך 414 מיליון דולר ומרבית הסכום להפחתת מוניטין הקשורה לאחד ממותגיה.

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות רבעוניות של 1.81 מיליארד דולר, צמיחה של כ-2% לעומת הרבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 1.82 מיליארד דולר. במבט קדימה, צופה רויאל קריביאן לרשום בשנה הנוכחית רווח של 2.3-2.5 דולר למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 2.67 דולר למניה.

גאנט, מו"לית העיתונות הגדולה ביותר בארה"ב במונחי תפוצה, דיווחה היום על ירידה של 12% ברווחיה ברבעון הרביעי לאחר שהוצאות ארגון מחדש האפילו בהשפעתן על שיפור בהכנסות, שקרה הודות לצמיחה במספר המנויים הדיגיטליים ופרסום מוגבר הודות לבחירות שנערכו בארה"ב.

גאנט, המוציאה לאור את העיתון "USA טודיי", רשמה ברבעון הרביעי רווח של 103 מיליון דולר - או 44 סנט למניה - לעומת רווח של 117 מיליון דולר, או 49 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד.

בניכוי הוצאות ארגון מחדש והוצאות חד פעמיות אחרות רשמה החברה בתקופה המדווחת רווח של 89 סנט למניה לעומת רווח של 72 סנט למניה ברבעון הרביעי של שנת 2011. הכנסות החברה ברבעון הסכתמו ב-1.52 מיליארד דולר - גידול של 9.4% לעומת התקופה המקבילה.

מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, באירופה, דיווח היום קומרצבנק, הבנק השני בגודלו בגרמניה, על ההפסד הרבעוני הגדול ביותר זה 3 שנים עקב הוצאות הקשורות למכירת בנק פורום ומחיקה בגין מסים דחויים על נכסים.

הבנק רשם ברבעון הרביעי הפסד של 720 מיליון יורו (976 מיליון דולר) לעומת רווח של 320 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. הבנק רשם הפרשות בסך 185 מיליון יורו על רקע מכירת בנק פורום וכן מחיקה של 560 מיליון יורו בגין מיסוי נכסים.

עונת הדו"חות הכספיים הרבעוניים של החברות בארה"ב נמשכת, ולמעלה ממחצית מהחברות הגדולות כבר פירסמו את תוצאותיהן. מתוך 254 החברות הנכללות במדד המניות S&P 500 שכבר פירסמו את תוצאותיהן לרבעון הרביעי, כ-73% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-65% רשמו הכנסות גבוהות מהצפוי, לפי נתוני ספקית המידע הפיננסי בלומברג. אנליסטים צופים כי סך רווחי החברות הנכללות במדד S&P 500 צמחו ברבעון הרביעי ב-3.8%, לפי נתוני ספקית המידע הפיינסי תומסון רויטרס.

השבוע יפרסמו את תוצאותיהן 90 חברות נוספות הנכללות במדד S&P 500, ומגזרי המדיה והמדיה החברתית צפויים לעמוד במוקד תשומת הלב. ענקית המדיה והבידור וולט דיסני תפרסם את תוצאותיה הכספיות ביום שלישי, ולמחרת ידווחו ניוז קורפ וטיים וורנר. ביום חמישי תפרסם את דו"חותיה מו"לית העיתונות ניו יורק טיימס. בתחום המדיה החברתית, יפרסמו השבוע את תוצאותיהן הכספיות אתר הרשתות החברתיות העסקיות לינקדאין, מפעילת משחקי הרשת זינגה ואתר ביקורות העסקים ילפ. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker