העלות הגבוהה מבריחה את הסטודנטים מבתי הספר למשפטים בארה"ב

בינואר נרשמה ירידה של 20% בנרשמים ללימודי משפטים וירידה של 38% לעומת 2010; הביקוש היורד לעורכי דין משפיע אף הוא על החלטות הסטודנטים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

מספר המועמדים לבתי הספר למשפטים בארה"ב הגיע השנה לשפל של 30 שנה על רקע העלייה החדה בשכר הלימוד ללימודים משפטים והירידה באפשרויות התעסוקה לאחר סיום הלימודים.

נכון לחודש ינואר, 30 אלף מועמדים נרשמו ללימודים בסמסטר הסתיו הקרוב - ירידה של 20% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה וירידה של 38% לעומת 2010, כך לפי המועצה ללימודי משפטים. מתוך 200 בתי ספר למשפטים בארה"ב, רק ארבעה דיווחו על עלייה בכמות הנרשמים. ב-2004 נרשמו 100 אלף מועמדים ללימודי משפטים לעומת 54 אלף השנה. בתגובה לנתונים, מספר בתי ספר קיצצו במצבת העובדים וקיבלו ללימודים תלמידים שלא היו מקבלים בעבר.

הירידה במספר המועמדים נתפס בשוק כקשור באופן ישיר לאפשרות למציאת תעסוקה לאחר הלימודים. התחזקות האינטרנט, כמו בתחומים אחרים מבוססי ידע, גרמה לירידה בהיצע העבודות. ביצוע מחקר משפטי הוא יעיל ונגיש יותר ודורש העסקת פחות עורכי דין.

אוניברסיטת הרווארדצילום: רויטרס

באביב האחרון פירסם ארגון עורכי הדין האמריקאי מחקר שהראה כי תשעה חודשים לאחר סיום הלימודים ב-2011, רק 55% מהבוגרים של בתי הספר למשפטים מצאו עבודה במשרה מלאה שדרשה מהם לעבור את בחינות הלשכה האמריקאיות.

"הסטודנטים עושים את החשבון", אמרה מיש לאנדרסון, דיקן בית הספר למשפטים באוניברסיטה של העיר ניו יורק (CUNY). "מרבית בתי הספר למשפטים הם יקרים מדי, החוב שהם צריכים להתמודד איתו גבוה מדי והסיכוי להשיג משרה עם הכנסה של שש ספרות היא מוגבלת".

בריאן טמנהא מאוניברסיטת וושינגטון אמר כי בשנת 2001, שכר הלימוד השנתי הממוצע בבתי ספר פרטיים ללימודי משפטים היה 23 אלף דולר; ב-2012 הסכום הגיע ל-40,500 דולר (בבתי ספר ציבוריים הסכומים היו 8,500 דולר ב-2001 ו-23,600 דולר ב-2012). טמנהא אמר כי 90% מתלמידי המשפטים מממנים את הלימודים שלהם על ידי נטילת חובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker