הולנד הלאימה את הבנק הרביעי בגודלו במדינה

משיכת פקדונות בהיקף של יותר מ-2.1 מיליארד יורו תוך 14 ימים גרמה לממשלה להתערב ולהזרים לו 3.7 מיליארד יורו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הולנד הלאימה היום את הבנק וקבוצת הביטוח SNS ריאל בעלות של 3.7 מיליארד יורו לאחר שהבנק והממשלה לא הצליחו לשכנע משקיעים פרטיים להזרים לו כסף ולאחר משיכת פקדונות מאסיבית שהותירה את הבנק במצוקת מזומנים בימים האחרונים.

הממשלה תספק 6.1 מיליארד יורו נוספים בהלוואות וערבויות, כך לפי שר האוצר ההולנדי ירום דיסנבלום שביר במסית עיתונאים היום (ו'). ההלאמה הפכה לבלתי נמנעת לאחר משיכת פדקונות בהיקף גדול בימים האחרונים, אמר השר והוסיף כי אחרת - הבנק היה פושט רגל ומסכן את המערכת הפיננסית.

הממשלה השתמשה בחוק בנקים חדש, שמאפשר לה לשעבד חובות של בעלי מניות ומשקיעים. החוק נכנס לתוקפו בשנה שעברה וכוונתו היתה להעניק כוח נוסף שיאפשר לה להתערב במערכת הבנקאות ולהגן על הנושים.

מגזר הבנקאות בהולנד ממשיך להיות מושפע מהמשבר הפיננסי של 2008 כאשר בנקים רבים הזדקקו לחילוץ ממשלתי. SNS ריאל הוא הבנק הרביעי בגודלו בהולנד במונחי נכסים והוא נאבק עם הפסדים כבדים על פעילות הנדל"ן המסחרי שלו שצימצה את יתרות ההון שלו כך שלא הצליח להחזיר לממשלה את 750 מיליון היורו שקיבל ממנה ב-2008.

בניסיון למנוע את החילוץ פנה הבנק למספר משקיעים פרטיים אך אלה לא רצו להתערב בבנק עקב תיק הנכסים הרעוע שהוא מציע. מצבו של הבנק הוביל את המשקיעים שלו למשוך 2.5 מיליארד יורו בפקדומות ב-14 הימים האחרונים לאחר דיווחים כי הבנק מתקשה למצוא מימון לחובותיו, כך לפי הבנק המרכזי של הולנד.

בנק SNS ריאל צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker