ההכנסה האישית בארה"ב קפצה בשיעור החד זה 8 שנים

הזינוק, שהיה בשיעור פי שלושה מהתחזיות, עקב הקדמת חלוקת דיווידנדים ■ תביעות האבטלה בארה"ב עלו לשיא של חודש

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ההכנסה האישית בארה"ב זינקה בדצמבר בשיעור החד ביותר זה 8 שנים, יותר מפי 3 מתחזיות הכלכלנים, על רקע הקדמת חלוקת דיווידנדים על ידי חברות מחשש להעלאות מסים השנה. מספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב עלה לשיא של חודש, לקראת פרסום דו"ח התעסוקה של דצמבר מחר. מדד מנהלי הרכש של אזור שיקגו עלה לרמתו הגבוהה ביותר מאז אפריל.

ההכנסה האישית בארה"ב צמחה בחודש דצמבר בקצב חד יותר מאשר הצריכה הפרטית, לפי נתונים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי. ההכנסה האישית זינקה בחודש שעבר ב-2.6% - הקפיצה החדה ביותר מאז דצמבר 2004 והרבה מעל לתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.8%, הודות לחלוקה חד פעמית של דיווידנדים שבוצעה על ידי חברות רבות בחודש שעבר בצל חששות מהעלאות מסים השנה. הצריכה הפרטית צמחה בדצמבר ב-0.2% - בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

צילום: Dreamstime

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור באזור שיקגו בארה"ב קפץ בינואר לרמה של 55.6 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז אפריל - לעומת רמה של 50 נקודות בדצמבר, מסרה היום חברת המחקר ISM. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 50.5 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-38 אלף - הזינוק השבועי החד ביותר זה חודשיים וחצי - לרמה של 368 אלף, המספר הגבוה ביותר זה חודש, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מחר יפרסם משרד העבודה האמריקאי את דו"ח התעסוקה של חודש ינואר. כלכלנים צופים כי 160 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש ינואר, לאחר גידול של 155 אלף משרות בדצמבר.

192 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בחודש ינואר לאחר תוספת של 185 אלף משרות בחודש הקודם, לפי נתונים שפירסמו אתמול חברות ADP ומודי'ס אנליטיקס. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 165 אלף משרות בינואר, לאחר תוספת של 215 אלף משרות שעליה דווח במקור בדצמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker