ראש ממשלת ספרד מכחיש כי קיבל תשלומים לא חוקיים

בהודעה שפרסמה היום המפלגה השלטת בספרד היא הכחישה דיווח בעיתון "אל פאיס" לפיו בכיריה קיבלו תשלומים קבועים של אלפי יורו מאנשי עסקים וחברות בניה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי והמפלגה השלטת בספרד הכחישו היום כי בכירי המפלגה קיבלו תשלומים לא חוקיים מאנשי עסקים, בעקבות דיווחים בתקשורת הספרדית.

העיתון "אל פאיס" פירסם קטעים מתוך מסמכים בכתב יד מתקופה של כמעט שני עשורים, אשר הגיעו לידיו מהמפלגה. לטענת "אל פאיס", המסמכים הראו כי ראחוי קיבל במשך 11 שנה תשלומים של 25,200 יורו (34,200 דולר). המסמכים מראים תרומות מחברות, בעיקר חברות בנייה, ותשלומים קבועים של אלפי יורו לכמה מבכירי המפלגה.

"מפלגת העם לא ידעה על המסמכים הללו שפורסמו ועל תוכנם, ולא ניתן לזהות אותם בכל מקרה כחשבונות של המפלגה", נאמר בהודעה שפרסמה היום מפלגת העם, מפלגתו של ראחוי. בהודעה נאמר כי התשלומים לבכירי המפלגה היו תמיד חוקיים ולפי חוקי המס. המפלגה הכחישה כי הוענקו תשלומים קבועים לאנשיה מלבד משכורותיהם הרשמיות.

ראש ממשלת ספרד מריאנו רחויצילום: רויטרס

דובר מטעם לשכתו של ראחוי אמר לרויטרס כי ראש הממשלה ממשיך לדבוק בדברים שאמר לאחרונה, לפיהם הוא לא היה מעורב בפעילות לא חוקית.

שופט בית המשפט העליון פבלו רוז, אשר חוקר פרשיית שחיתות בת ארבע שנים שבה מעורבת מפלגת העם, ביקש מהתביעה לבחון את ההאשמות לגבי התשלומים הלא חוקיים, ועשוי לפתוח בקו חדש של חקירה, אמרו מקורות בבית המשפט לרויטרס. המפלגה עצמה הזמינה אף היא בדיקה חיצונית של המסמכים.

פרשיית השחיתות המתרחבת בנוגע לתשלומים לבכירי מפלגת העם פגעה בפופולריות של ראחוי, בשעה שהוא מתמודד עם מיתון מעמיק והולך בספרד והאבטלה הגבוהה ביותר בגוש היורו.

סקר שערכה חברת מטרוסקופיה הראה כי 96% מהספרדים מאמינים ששחיתות נפוצה בכל המערכת הפוליטית בספרד, לאחר שבשנים האחרונות נחשפו עשרות מקרים, בהם מעילה בכספי ציבור שביצע חתנו של הלך חואן קרלוס.

מקור במפלגת העם, אשר ביקש להישאר בעילום שם, אמר כי האישומים מעלים שאלות מוסריות רציניות לגבי פעילות המפלגה, היות שחלק גדול מהתשלומים, כביכול, התבצעו במהלך תקופת השגשוג של ענף הבניה בספרד, שבה פוליטיקאים אישרו חוזים רבים לפיתוח פרויקטי בניה. "זה נראה כמו שוחד, המסמכים נראים מאוד מפלילים, אם הם אמיתיים", אמר המקור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker