ארבע שנות מאסר ליו"ר חברת SK הקוריאנית שמעל בכספי החברה

צ'יי טה-וון, העומד בראש התאגיד המשפחתי השלישי בגודלו במדינה, השתמש ב-42.7 מיליון דולר מכספי החברה לצורך השקעות פרטיות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית משפט בדרום קוריאה גזר היום ארבע שנות מאסר על יו"ר התאגיד השלישי בגודלו במדינה, לאחר שמעל במיליוני דולרים מכספי החברה והשתמש בהם להשקעות אישיות.

עונש המאסר לצ'יי טה-וון, יו"ר קבוצת SK, מגיע בשעה שדרום קוריאה מנסה לנקוט קו מחמיר יותר כלפי עבירות של בכירים בצ'איבול, תאגידי הענק בשליטה משפחתית ששולטים בכלכלת המדינה.

פארק גואן-היי, נשיאת דרום קוריאהצילום: רויטרס

צ'יי נמצא אשם בכך שמעל ב-46.5 מיליארד וון (42.7 מיליון דולר) משתי חברות בנות של SK והשקיע את הכסף בחוזים עתידיים על מניות ובאופציות. צ'יי הכחיש את האישומים, ו-SK הודיעה כי בכוונתה לערער. בית המשפט אמר כי המקרה של צ'יי ממחיש כיצד מנהל צ'איבול יכול להשתמש בנכסים של החברה כרכושו הפרטי.

בכירי חברות גדולות בדרום קוריאה שנמצאו אשמים בפשעים קיבלו בעבר עונשי מאסר על תנאי וחנינות מהנשיא, ובתי משפט הקפידו להדגיש בפסיקותיהם את תרומתם הרבה לכלכלת דרום קוריאה, וחלקם טענו שעונשי מאסר יזיקו לכלכלה, היות שהם לוקחים מהחברות הגדולות את אנשי המפתח שלהן.

אולם פסיקות אלה פגעו באמון הציבור ועוררו קריאות לטיפול שווה באזרחים. הנשיאה הנבחרת של דרום קוריאה, פארק גן-הייאה, שתיכנס לתפקיד ב-25 בפברואר, התחייבה להחמיר את הענישה על פשעים של מנהלי חברות גדולות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker