"ניו יורק טיימס": האקרים פרצו למחשבינו בגלל תחקיר על ר"מ סין

העיתון האמריקאי פירסם בשנה שעברה תחקיר שחשף כי משפחתו של ון ג'יאבאו צברה הון של 2.7 מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"ניו יורק טיימס" דיווח הבוקר כי היה מקור להתקפות האקרים סיניים ב-4 החודשים האחרונים - מאז פירסם העיתון תחקיר על ראש ממשלת סין, ון ג'יאבאו, ועל הונו האישי. העיתון ציין כי מידע הקשור לתחקיר לא נפגע על ידי התקפות ההאקרים.

"ניו יורק טיימס" דיווח כי ההתקפות הגיעו בעקבות תחקיר לפיו משפחתו של ון צברה "הון נסתר" בשווי 2.7 מיליארד דולר לפחות. סין טענה כי התחקיר הכפיש את שמה והיה בעל מניעים נסתרים.

ון ג'יאבאוצילום: בלומברג

"בארבעת החודשים האחרונים, האקרים סיניים תקפו פעם אחר פעם את 'ניו יורק טיימס', חדרו למערכות המיחשוב שלנו והשיגו סיסמאות של כתבים ועובדים אחרים", הודיע העיתון היום. "מומחי אבטחה שגויסו על ידינו לזיהוי וחסימת ההתקפות אספו ראיות דיגיטליות לכך שהאקרים סיניים, שמומחים מסויימים קשרו בעבר לצבא הסיני, פרצו לרשת של ה'טיימס'".

ההאקרים פרצו לחשבונות האימייל של ראש הסניף של העיתון בשנחאי, דיוויד ברבוזה, שכתב את התחקיר, ושל ג'ים יארדלי, ראש סניף דרום אסיה בהודו, שהיה בעבר ראש הסניף בבייג'ין, ציין העיתון. "מומחי אבטחה לא מצאו לראיות לכך שאימיילים רגישים או קבצים מהדיווחים שלנו על הונה של משפחת ון נתגלו, הורדו או הועתקו", אמרה ג'יל אברמסון, העורכת הראשית של העיתון.

מומחי אבטחה מצאו ראיות לכך שההאקרים גנבו את סיסמאות המשתמשים של כל עובדי "ניו יורק טיימס", והשתמשו בהם על מנת לגשת למחשבים האישיים של 53 עובדים, מרביתם מחוץ למערכת החדשות, לדברי העיתון. "מומחים לא מצאו ראיות לכך שנעשה שימוש בסיסמאות להשגת מידע שאינו קשור לדיווח על משפחת ון".

לדברי מומחי האבטחה בחברת מנדיאנט, שגויסה על ידי העיתון לבדיקת הנושא, ההאקרים ניסו להסוות את מקור ההתקפות "באמצעות חדירה קודם כל למחשבים באוניברסיטאות אמריקאיות, והעברת ההתקפות דרכם, בצורה דומה להתקפות סיניות אחרות".

ממשלת סין אמרה פעמים חוזרות ונשנות כי היא מתנגדת להתקפות האקרים, וכי גם סין סובלת מהתקפות שכאלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker