לא בגלל פישר: אג"ח ממשלתיות נופלות בכל העולם עקב הנהירה למניות

באירופה, בארה"ב ובמזרח אסיה יורדים שוקי האג"ח הממשלתיות, בעוד שוק המניות בארה"ב רשם השבוע את רצף העליות הארוך מאז 2004 בעקבות עלייה בביטחון המשקיעים, לאור ההתאוששות הכלכלית העולמית

נדן פלדמן
נדן פלדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שוקי האג"ח הממשלתיות, הנחשבים להשקעה סולידית ולמקלט בטוח בעת משבר כלכלי, מאבדים גובה בכל העולם על רקע נהירת משקיעים לשוקי המניות, וגורמים לירידה בשוקי האג"ח גם בישראל.

באירופה יורדות האג"ח הממשלתיות והתשואה עליהן עולה בטווח של 0.02%-0.05%. התשואה על האג"ח הממשלתיות של בריטניה ל-10 שנים עולה ב-0.02% לרמה של 2.1% - שיא של למעלה מחצי שנה; התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה עולה בשיעור דומה לרמה של 1.7%; האג"ח המקבילות של איטליה עולות ב-0.04% לרמה של 5.139%.

צילום: דרימסטיים

בארה"ב, התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים עולה ב-0.02% לרמה של 2.021%, לראשונה מאז אפריל. שוקי האג"ח הממשלתיות יורדים גם בקנדה, ביפן ובקוריאה הדרומית.

ביטחון המשקיעים גרם לשוק המניות בארה"ב לרשום השבוע את רצף העליות הארוך ביותר מאז 2004 בעקבות נהירת משקיעים חזרה למניות. הביקושים הגבוהים בשוקי המניות נובעים מהצלחת המגעים למניעת המצוק הפיסקלי וההתאוששות הכלכלית העקבית שנרשמת במשק האמריקאי.

בינואר נרשמה הזרמת הון של 22.2 מיליארד דולר - השנייה בגובהה בהיסטוריה - לקרנות נאמנות מנייתיות ולתעודות סל העוקבות אחרי מדדי מניות (ETF), לפי נתונים שפירסם בנק אוף אמריקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker