הידיים של ענבר, הראש של קולבר

דירקטוריון אי.סי.איי וכלל תעשיות נתנו אתמול גיבוי למנכ"ל אי.סי.איי, דורון ענבר, עקב הפרסום ב"הארץ" שלפיו מעמדו מתערער. ענבר אמנם לא נקי מאחריות להידרדרות אי.סי.איי, אבל האחראי הראשי היה היו"ר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

דירקטוריון אי.סי.איי (ECIL:NASDAQ) התייצב אתמול מאחורי מנכ"ל החברה, דורון ענבר, והודיע כי יש לו "אמון מלא בהנהלת החברה בראשותו". עוד נמסר כי "דירקטוריון אי.סי.איי הביע את הערכתו המלאה ותמיכתו הבלתי מסויגת בפעולות השיפור הרבות שננקטו וננקטות בתקופת המשבר הקשה בתעשיית התקשורת". גם כלל תעשיות (כללתע :ת"א) פירסמה הודעה בה ציינה כי "יש לנו הערכה לשיפור שהשיגה הנהלת אי.סי.איי בהנהגת דורון ענבר בתחומים רבים, ואנו מודעים לגודל המשימה העומדת בפניה בהמשך הדרך".

ההצהרות נמסרו על רקע הפרסום שלשום ב"הארץ", לפיו עשוי ענבר לסיים תפקידו בקרוב, לאחר שכלל תעשיות תגבש תוכנית הבראה לאי.סי.איי. כלל תעשיות מחזיקה באי.סי.איי (14%) יחד עם כור (כור :ת"א) (31%).

מקורבים לאי.סי.איי אומרים כי הבעיה החמורה ביותר של החברה היא שהנהלתה עשתה פיצול (ספין אוף) של חברה תפעולית לחמש חטיבות עצמאיות בעיתוי גרוע במיוחד, באמצע 2000, בשיא הבועה של וול סטריט. "הם שברו את אי.סי.איי ערב התפוצצות הבועה, ונותרו עם כמה חברות וכמה מטות, ועם לקוחות שהמאזנים שלהם נוראים. בפועל, החברה לא ביצעה התאמה לתנאים החדשים", אומרים המקורבים.

את אסטרטגיית הפיצול הוביל מנכ"ל כור, יונתן קולבר, שכיהן עד 2001 גם כיו"ר אי.סי.איי. ההתערבות של קולבר באי.סי.איי החלה עוד בימיו של המנכ"ל הקודם, דוד רובנר.

ב-98' החליט קולבר למזג את אי.סי.איי עם תדיראן תקשורת שהיתה בשליטת כור. המיזוג לא הלך בקלות. זמן קצר לאחר מכן, ב-99' החליט מנכ"ל אי.סי.איי באותה תקופה, דוד רובנר, לעזוב את תפקידו. רובנר שניהל את אי.סי.איי כמעט 10 שנים לא היה שלם עם המהלך והתקשה לקבל את הדומיננטיות והמעורבות של קולבר בעסקי החברה.

לאחר עזיבת רובנר מינה קולבר את דורון ענבר, מנהל הכספים, למנכ"ל אי.סי.איי. בשוק ההון העריכו אז שהמינוי נועד לאפשר לקולבר לקבוע את האסטרטגיה של אי.סי.איי, ועם ענבר יהיה לו נוח יותר לעבוד.

אבל לקולבר אצה הדרך, ותחת פיקודו החלה החברה לחפש את עצמה בלא הצלחה. הדוגמה הבולטת היתה ההצהרה מתחילת 2000 לפיה אי.סי.איי תשאף להפוך לחברת ענק דוגמת נוקיה. חודשים ספורים לאחר מכן, באוגוסט 2000 הוחלט דווקא לפצל אותה לחמש חטיבות נפרדות. רעיון "נוקיה הישראלית" שגבה מחיר גבוה, נגנז.

בדצמבר 2001 שוב השתנתה ההחלטה וקולבר החליט לסגת מרעיון הפיצול. בפועל אי.סי.איי פועלת במסגרת חטיבות שלכל אחת עדיין יש מטה ניהולי.

אי.סי.איי, שהפסידה בשלוש וחצי השנים האחרונות 700 מיליון דולר, זקוקה בדחיפות למנהיג כריזמטי מומחה בתחום התקשורת, שיוציא אותה מהשפל העסקי והמוראלי אליו נקלעה. מנהיג שיתווה חזון חדש וימשוך אחריו את החברה העייפה, על בסיס תוכנית שיקום שאפתנית. מבין המנהלים הבכירים באי.סי.איי, אין כרגע מועמדים המתאימים לכך.

מנכ"ל כלל תעשיות, אבי פישר, יחל בקרוב בבדיקה מעמיקה של אי.סי.איי. פישר מונה על ידי יו"ר אי.די.בי, נוחי דנקנר, לרכז את פעילות חברות ההיי-טק של הקונצרן. לאי.סי.איי השפעה שולית על התוצאות הכספיות של אי.די.בי, לכן לא ברור עד כמה יסכים דנקנר להשקיע מזמנו בשיקומה. עם זאת, לאי.סי.איי השפעה ניכרת על תוצאותיה של כלל תעשיות.

בתום הבדיקה יגבש פישר תוכנית הבראה לאי.סי.איי. תרומתו לחברה עשויה להיות איתור המועמד המתאים להוביל אותה על בסיס האסטרטגיה החדשה שתגובש. אסטרטגיה שתעגן את המבנה שלה לטווח ארוך, שתתאים את היקף כוח האדם בחברה להכנסותיה העתידיות ושתמקד את תוכניות המו"פ שלה ליעדים ספורים שיוגדרו מחדש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker