האם גם ראש העירייה הבא של ניו יורק יהיה מיליארדר?

איש העסקים ג'ון קטסימטידיס, שהונו נאמד ב-3 מיליארד דולר, הודיע אתמול כי יתמודד על ראשות עיריית ניו יורק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

איש עסקים מיליארדר הודיע אתמול על כוונתו להתמודד במרוץ לראשות עיריית ניו יורק. לא, זהו לא מייקל בלומברג, שמכהן בתפקיד כבר 12 שנה.

ג'ון קטסימטידיס, שמחזיק בחברות בתחומי אנרגיה, נדל"ן ורשתות המרכול, הודיע אתמול על כניסתו למרוץ על מדרגות בניין העירייה בניו יורק. קטסימטידיס הוא בעל הון של 3 מיליארד דולר, לפי דירוג "פורבס" מחודש ספטמבר.

מייקל בלומברג. יפנה מקום למיליארדר נוסף?צילום: רויטרס

קטסימטידיס הרפובליקאי תיאר עצמו הן כבעל ניסיון של מנכ"ל שיסייע לו לנהל את העיר הגדולה בארה"ב, והן כבעל רקע של תושב ניו יורק ותיק, מה שמחבר אותו לתושבי העיר. "אני לא רק איש עסקים. אני מגיע מרחוב 135. מעולם לא שכחתי מאיפה באתי. אני לא המיליארדר מייק בלומברג. אני לא לובש חליפה ב-5,000 דולר".

עם זאת, קטסימטידיס שיבח את בלומברג על כך שמשך עסקים אל העיר והביא לירידה בהיקף הפשיעה. "לעולם יש ביטחון בעיר שלנו", אמר. "עלינו לשמור על הביטחון הזה".

קטסימטידיס, דמוקרט שנהפך לרפובליקאי, שקל להתמודד על ראשות עיריית ניו יורק ב-2009, אך יצא מהמרוץ. הפעם, לדבריו, הוא נכנס כדי לנצח. אם ינצח, הוא מתכוון ללכת בעקבות קודמו ולקבל שכר סמלי של דולר בשנה. "אני בא מתחום המרכולים – אני מוכן לעבוד תמורת 99 סנט", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker