לוגו רויטרס
רויטרס

יצרנית המטוסים איירבוס הזהירה את ענף התעופה מפני סכנות הקשורות לסוללות ליתיום כמעט שנה לפני שתי התקריות שהובילו לקרקוע מטוסי דרימליינר 787 של מתחרתה בואינג, כך לפי מצגת שהגיעה לידי סוכנות רויטרס.

מטוס איירבוס
מטוס איירבוס צילום: בלומברג

בפורום של חברות תעופה במארס 2012 התריעה איירבוס מפני סכנות פוטנציאליות הטמונות בשימוש בסוללות ליתיום, בהן התלקחות אש, פיצוץ, עשן ודליפה במקרה של thermal runaway (מצב שבו עליה בטמפרטורות משנה את התנאים באופן שגורם להתחממות נוספת) או התחממות בלתי נשלטת של הסוללה. "הסיכונים בסוללות ליתיום דורשים את תשומת הלב של התעשייה כולה", נאמר במצגת שערכה כריסטין בזארד, מנהלת בטיחות בתעופה במטוס A350 המתוכנן של איירבוס, שגם בו ייעשה שימוש בסוללות ליתיום.

הרשויות בארה"ב וביפן עדיין חוקרות את תקריות האש והעשן שאירעו בשני מטוסים שונים מדגם 787 בשבועות האחרונים, והקדישו תשומת לב מיוחדת לסוללת הליתיום. השבוע עברה החקירה להתמקד במערכת הבקרה של המתח, הטעינה והטמפרטורה של סוללת הליתיום.

סוללות ליתיום משמשות לרוב טלפונים חכמים וכלי רכב היברידיים היות שהן קלות וקטנות יותר, אך חזקות יותר מסוללות רגילות. ואולם טיפול ותחזוקה לא ראויים עלולים להוביל להתחממות יתר ופיצוץ של הסוללה.

איירבוס סירבה להגיב לגבי הסוללה ב-A350, אך דובר החברה אמר כי "איירבוס תבחן בקפידה את ההמלצות שיצאו מחקירת 787 ותחליט אם הן מתאימות גם ל-A350".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום