רשות הדואר בניו זילנד שוקלת לחלק מכתבים רק שלושה ימים בשבוע

הרשות שוקלת לצמצם את חלוקת הדואר בעקבות ירידה של 24% בנפח הדואר בניו זילנד בעשור האחרון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשות הדואר של ניו זילנד שוקלת לעבור לחלק מכתבים רק שלושה ימים בשבוע במקום שישה, בניסיון לקצץ הוצאות ובעקבות המעבר של תושבים רבים לאינטרנט לצרכי תקשורת ותשלום חשבונות.

ניו זילנד, שבה חיים 4.5 מיליון תושבים, היא אחת המדינות שבהן נרשמה הירידה החדה ביותר בנפח הדואר בשנים האחרונות. בעשור האחרון ירד נפח הדואר בניו זילנד ב-24%, והוא צפוי לרדת ב-25% נוספים בחמש השנים הבאות. בעקבות זאת, הציעה היום ניו זילנד פוסט, רשות הדואר שאחראית על חלוקת המכתבים, לשנות את אופן העבודה ולעבור לשלושה ימי עבודה בלבד. ההצעה פתוחה כעת לתגובות הציבור ואינה צפויה להיות מיושמת לפני השנה הבאה.

צילום: בלומברג

הקיצוץ הצפוי עורר תגובות זועמות מצד חלק מהתושבים וכן מצד איגוד עובדי הדואר, אשר טוען כי הוא יביא לקיצוץ מאות משרות ויפגע באמינות מערכת הדואר. עם זאת, רוב הציבור מוכן לשינוי. בסקר שנערך עבור העיתון "דה ניו זילנד הראלד", אמרו 50% מהנשאלים כי הם מסכימים לעבור לשלושה ימים בלבד של חלוקת דואר, משום שאינם מקבלים הרבה דואר בכל מקרה. 18% השיבו שהם אינם אוהבים את השינוי, ו-32% הציעו לקצץ את השירות בימי שבת בלבד.

רשות הדואר של ניו זילנד אינה היחידה בעולם שסובלת מקשיים. בארה"ב קיצצה רשות הדואר מאז שנת 2006 168 אלף משרות, שהן 24% מכוח העבודה שלה, בשל הירידה בנפח הדואר. ואולם הצעה לצמצם את שירות הדואר לחמישה ימים בלבד לא אושרה בקונגרס האמריקאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker