קרנות גידור בניהול נשים מצליחות יותר מקרנות שבראשן גברים

קרנות גידור בניהול נשים השיגו תשואה ממוצעת של 8.95% ברבעון השלישי, לעומת תשואה של 2.69% בתעשיה כולה, לפי דו"ח של חברת רוטשטיין

Business Insider
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

השנה החולפת היתה שנה לא קלה לקרנות גידור בעולם, אשר תשואותיהן היו גבוהות רק ב-1.3% לעומת מדד S&P 500, ומשרדים רבים נסגרו בעקבות התשואות המאכזבות.

ואולם, ישנו מגזר מסוים שדווקא נהנה בשנה האחרונה מהצלחה. דו"ח חדש של חברת השירותים הפיננסיים רוטשטיין קאס הראה כי קרנות גידור שאותן מנהלות נשים הניבו תשואה ממוצעת של 8.95% ברבעון השלישי של 2012, בעוד שמדד HFRX של קרנות גידור בעולם הראה על תשואה של 2.69% בלבד באותה תקופה.

מנהלת במשרד
מדריך רכש חברתי חדש בלשון נקבה

"הדו"ח שלנו ממחיש את הדיכוטומיה שעמה מתמודדות נשים בתעשיית ההשקעות האלטרנטיבית", אמרה קלי אי סטרלינג, מנהלת במשרדי רוטשטיין קאס בוולנאט קריק. "אנחנו בהחלט רואים ביקוש גובר מצד משקיעים מוסדיים לקרנות בבעלות נשים ובניהולן, אף שקצב ההשקעות אינו מהיר כפי שנשים רבות שעמן דיברנו מקוות".

למרות ההצלחה, ישנו עדיין חוסר איזון בין גברים ונשים בתפקידי ניהול בעולם ההשקעות. נשים מחזיקות בפחות מ-20% מהתפקידים הבכירים בקרנות גידור, ובקרנות הון סיכון וחברות השקעה פרטית שיעורן בתפקידים בכירים אף נמוך מכך, ועומד על 13% ו-12%, בהתאמה, לפי נתוני רוטשטיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker