קרוגמן: מה נשחק אצל מעמד הביניים? הזמן הפנוי

מספר שעות העבודה של עובד אמריקאי כמעט ולא השתנה מאז 1970 - בעוד שבצרפת ירד ב-30% ■ גם כניסת נשים למעגל העבודה לא הורידה את שעות העבודה - מה ששחק את הזמן הפנוי של אמריקאים

נדן פלדמן
נדן פלדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בפוסט שפירסם בבלוג שלו בסוף השבוע הראה פרשן ניו יורק טיימס, פול קרוגמן, כי למרות העלייה החדה ברמת החיים בארה"ב בעשורים האחרונים, האמריקאים לא הצליחו לפנות לעצמם יותר זמן פנוי.

מספר שעות העבודה השנתי של עובד אמריקאי בממוצע כמעט ולא השתנה מאז 1970, בעוד שבצרפת לדוגמא הוא נפל באופן משמעותי, לפי נתונים שפירסם קרוגמן בבלוג. ב-1970 עבד אמריקאי כ-1800 שעות בשנה והיום הוא עובד כ-1700 - ירידה של כ-5%. העובד הצרפתי, לעומת זאת, עבד ב-1970 קרוב ל-2,000 שעות בשנה, ואילו היום הוא עובד רק מעט יותר מ-1400 שעות שנתיות - ירידה של 30%.

פול קרוגמןצילום: מישלן פלטייר, Polinserver

בנוסף מראה קרוגמן כי יציאת הנשים לשוק העבודה לא השפיעה על מספר שעות העבודה של הגבר. לכן, למשפחה אמריקאית יש הרבה פחות זמן משפחתי לבלות כיום מאשר ב-1970, משום שבנוסף לעובדה שהגבר עובד בממוצע כמעט אותו מספר שעות - כ-40 שעות בשבוע, נשים עובדות כיום 25 שעות בממוצע, לעומת פחות מ-15 לפני 40 שנים.

בניגוד לאמריקאים, "אירופאים הצליחו להוריד באופן עקבי את מספר שעות העבודה במקביל להרחבת ההשתתפות של האוכלוסיה בכח העבודה, כך שהם לא סבלו מאיבוד זמן משפחתי", כתב קרוגמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker