נגיד בנק בריטניה החדש: ננקוט צעדים אגרסיביים להחזרת הצמיחה

מארק קרני, שיכנס לתפקידו ביולי, אמר כי לבנק המרכזי יש עוד צעדים רבים שהוא יכול לנקוט, אף שמאז המשבר הזרים הבנק למשק 375 מיליארד ליש"ט והוריד את הריבית לשפל

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מארק קרני, האדם שנבחר על ידי ג'ורג' אוסבורן לעמוד בראש הבנק המרכזי של בריטניה, יצר בסוף השבוע ספקולציות לפיהן בכוונתו לנקוט בבנק מדיניות כלכלית שונה כדי להשיב את הצמיחה במדינה, שמתקרבת למיתון שלישי ברציפות.

בדברים שנשא בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס רמז קרני, שיכנס לתפקידו ביולי במקום מרווין קינג, כי הבנק המרכזי ינקוט צעדים אגרסיביים כדי לעזור לכלכלות להשיג את מה שהוא מגדיר "מהירות מילוט" – מונח פיזיקלי המתייחס למהירות מינימלית של גוף ללא כוח הנעה עצמי. קרני לא פירט באילו אמצעים בכוונתו לנקוט עם כניסתו לתפקיד, אולם אמר כי אלה יהיו "לא שגרתיים".

מארק קרניצילום: רויטרס

קרני, המשמש כיום כנגיד הבנק המרכזי של קנדה, אמר כי למרות שהריבית בבריטניה בשפל של 0.5% כבר ארבע שנים ושהבנק המרכזי הזרים לכלכלה 375 מיליארד ליש"ט, יש עוד צעדים רבים שהבנק יכול לנקוט בהם לטובת הצמיחה.

כלכלת בריטניה התכווצה ב-0.3% ברבעון האחרון של 2012 לעומת הרבעון השלישי, לפי נתונים שפירסמה הממשלה ביום שישי. הנתון מקרב את בריטניה למיתון שלישי ברציפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker