לראשונה: הנכסים במאזני הבנק הפדרלי מעל 3 טריליון דולר

היקף הנכסים במאזניו של הבנק המרכזי של ארה"ב קפץ פי חמישה מאז המשבר הפיננסי העולמי; מחזיק באג"ח ממשלתיות אמריקאיות ב-1.7 טריליון דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

היקף הנכסים במאזניו של הבנק הפדרלי בארה"ב חצה את רמת שלושה טריליון דולר לראשונה בתולדותיו, על רקע המשך המדיניות המוניטרית המרחיבה של הבנק המרכזי.

היקף הנכסים במאזני הבנק הפדרלי גדל ל-3.013 טריליון דולר בשבוע שהסתיים ב-23 בינואר לעומת 2.965 טריליון דולר בשבוע הקודם, לפי הדו"ח השבועי של הבנק המרכזי שפורסם אתמול (ה').

בן ברננקי בוועידת קרן המטבע בטוקיוצילום: בלומברג

היקף החזקות הבנק הפדרלי באג"ח ממשלתיות אמריקאיות גדל ל-1.697 טריליון דולר לעומת 1.689 טריליון דולר בשבוע הקודם, והיקף אחזקותיו באג"ח מגובות משכנתאות גדל ל-983.17 מיליארד דולר לעומת 947.61 מיליארד דולר בשבוע הקודם.

הבנק הפדרלי החל לרכוש אג"ח ממשלתיות אמריקאיות ואג"ח מגובות משכנתאות במהלך המיתון והמשבר הפיננסי של שנת 2008, בניסיון להוריד את הריביות ארוכות הטווח ולתמוך בכלכלת ארה"ב, והגדיל בתוך כך את היקף הנכסים במאזניו ב-2.4 טריליון דולר.

לפני שבועיים, הודיע הבנק הפדרלי כי יעביר למשרד האוצר האמריקאי 88.9 מיליארד דולר מרווחיו בשנת 2012, הסכום השנתי הגבוה מעולם. בשנת 2011 העביר הבנק הפדרלי 76.9 מיליארד דולר מרווחיו באותה שנה, ובשנת 2010 העביר הבנק 79.3 מיליארד דולר - הסכום השנתי הגדול ביותר עד אז. העברת הרווחים של הבנק הפדרלי מתבצעת פעם בשנה, והסכום אינו מחושב בתקציב הפדרלי של ארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker