גולדמן סאקס: הין צפוי להיחלש ב-10% עד 2016

אנליסטים בגולדמן צופים כי בשנה הקרובה יישאר הין סביב רמה של 87 ין לדולר וכי השפעת צעדי הבנק המרכזי לא יהיו מספקים

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

צעדי ההרחבה הכמותית שעליהם הודיע אתמול הבנק המרכזי של יפן לא צפויים להשיג את ההשפעה הרצויה, והין צפוי להישאר סביב רמה של 87 ין לדולר בשנה הקרובה - כך צופים אנליסטים מגולדמן סאקס.

הבנק המרכזי של יפן קבע אתמול יעד אינפלציה של 2% ומסר כי יעבור למדיניות הדומה לזו של הבנק הפדרלי וירכוש נכסים ללא מועד סופי במטרה לעודד את המשק. זוהי ההתחייבות החזקה ביותר שעשה הבנק בשני העשורים האחרונים במסגרת מאבקו בדפלציה. בשנים האחרונות יעד האינפלציה של הבנק היה 1%. הבנק המרכזי של יפן מתכוון לרכוש כ-13 טריליון ין (145 מיליארד דולר) בנכסים בכל חודש החל מינואר 2014. בין היתר ירכוש הבנק אג"ח ממשלת יפן ב-2 טריליון ין ואג"ח ארה"ב ב-10 טריליון ין.

ין יפניצילום: בלומברג

בגולדמן ציינו כי הציפיות מנגיד הבנק המרכזי של יפן, אשר יחליף באפריל את מסאקי שירקאווה, גבוהות, ואמרו כי הבנק צריך לנקוט מדיניות מוניטרית אגרסיבית יותר כדי שהשפעת הצעדים לא תתפוגג. בהתחשב בכך, העלו בגולדמן סאקס את התחזיות ל-3, 6 ו-12 החודשים הקרובים לשער של 87 ין לדולר, מעט מתחת לרמה הנוכחית ומתחת לתחזית הקודמת ל-80 ין לדולר.

חולשת הדולר בעולם צפוי למנוע מהין להיחלש יותר מדי בשנתיים הקרובות. לכן מעלים בגולדמן את התחזיות ל-2015 ו-2016 ל-100 ו-110 ין לדולר לעומת 85 ו-90 ין לדולר בהתאמה, משום שהין בוודאי ייחלש ברגע שהבנק הפדרלי יתחיל לסגת ממדיניות ההרחבה הכמותית הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker